281
278
280
226
Strefa ekspertów HVACR

jak działa ogrzewanie VRF (VRV) przy niskich temperaturach

generalnie problem w tym ze kolesie z Daikina przychodzą i bezczelnie opowiadają jak to zajebiście grzeją systemem VRV.

A przy pytaniu - a wentylacje jak mam grzać - to mówią :
Oooo - no z kotłowni/węzła oczywiście
No to jak w biurowcu ogrzejesz wentylację to naprawdę niewiele pozostaje do grzania.

A jak już raz "naciagali prawde" to nie wiem gdzie mnie jeszcze ładują i na wszelki wypadek nie korzystam.

Pozdrawiam

Cały czas wywalamy się na teoretycznej sprawności obiegu chłodniczego, A tak przy okazji powiedzmy sobie o jeszcze jednym małym problemie - zalodzenie wymiennika - bo jeśli nawet teoretycznie z obiegu wyjdzie nam współczynnik ( dla perpetum mobile) - około 2,8 to uwzględniając problem z lodem pewnie spadnie do 1,5 albo i niżej

W celu poprawienia jakości naszych usług korzystamy z plików cookies. Zgodę możesz udzielić poprzez zamknięcie tego komunikatu. Jeśli nie wyrażasz zgody na przechowywanie na Twoim urządzeniu końcowym plików cookies konieczne jest dokonanie zmian w ustawieniach Twojej przeglądarki. Więcej informacji na temat plików cookies i ochrony danych osobowych znajdziesz w Polityce prywatności.