273
274
226
276
Strefa ekspertów HVACR

GWC Rehau

"Tempy" napisałem specjalnie !

wszelkie te dyskusje to za przeproszeniem pierdoły.
15-30 m3/h itd.
Jeden źle " zagięty flex " zamiast kolanka spiro,żle sciągnięta opaska,kolanko 5 cm za wylotem centrali, przewody zaizolowane a kształtki już na " golasa" to są błędy które mają wpływ na instalację i jej sprawność.
Zobaczcie jak promuje na swoich stronach sposób montażu dospel albo rekuperatory.pl
Dobrać rekuperator z zapasem,wrzucić regulator,dołozyć puszkę rozprężną zbiorczą dla nawiewu i wywiewu ( kolektor) z przepustnicami do regulacji na poddaszu a nie w pokojach i instalacja działa i jest cicha.I nie wstawiać kitu o odzyzku powyżej 50 %.
Po co te swary głupie wszak i tak zgniemy w .upie.

Pani Olu co do norm i ich przestrzegania, montuje w domach rekuperatory od 1990 roku u siebie w 89. Od 1990 do 1995 normy to zakazywały! Od 1995 do 1999 wolno było założyć rekuperator pod warunkiem pozostawienia grawitacji!!!!!

Jak widać pobieranie nauk to nie to samo co wiedza.
Mam gotowe instalacje (kilka tysięcy), pracownię laboratoryjną, piszę tu i tam, udało mi się wprowadzić wentylację z odzyskiem do budownictwa jednorodzinnego , udało się z izolacją od środka (niedługo będą nowe [ciach]
hehe .. z tobą głąbie całe forum przestało dyskutować już bardzo dawno temu - tylko mnie odbiło żeby nieuka dokształcać czym są owe 40 kWh/m2 i dlaczego montując grzejniki elektryczne na 100W/m2 oszukuje i okrada klientów.
Pisać i publikowac może każdy, czego jesteś najlepszym przykładem. O tej wentylacji co ją "wprowadzałes" to bredni nie opowiadaj bo się śmiać chce.
Dyskutować to możesz ze swoimi pracownikami a od Sowy to co najwyżej możesz się uczyć - w przeciwym razie go obrażasz - choć sądzę że i on jak słyszy Twoje brednie to boki zrywa.
Między nami jest przepaść: wykształcony inżynier kontra nieuk z broszurkową wiedzą. Wykłady Sowy są właśnie dla takich tempaków jak ty którym nie chciało sie spędzić parę lat na rzetelnej nauce - no ale dzięki temu możemy sie pośmiać z tekstów "wentylacja grawitacyjna zależy od pogody i wysokości" lub "rozprowadzenie centralne ciepła w domku to straty dla obiektu" - Puknij się w czoło cymbale.
Od ponad roku klepiesz te same brednie o kranach bezdotykowych, termostatach z pomiarem jakimś tam i wyższością izolacji wewnętrznej (notabene jej zastosowanie nie ma kompletnie jakiegokolwiek uzasadnienia).
Ehh szkoda gadać - usiądź sobie na zadzie i wysmaruj kolejny kretyński artykulik do muratora.
A ja będe stać na straży forum przed DYLETANTEM BRZĘCZKOWSKIM

No a teraz czekam na objawienie twojej schizofremi - pana kufla lub ? lub . lub cd

wszelkie te dyskusje to za przeproszeniem pierdoły
fakty niezaprzeczalne

Liczę na Pana uwagi, bo nie ma dla mnie lepszej reklamy!

Ależ "uwagi" ma Pan zagwarantowane - taką "reklamę" serwuję gratis.

Może być coś takiego?
F F
F -----------F-----
F / F \
reku F o- F ---O CZERPNIA
F \ F /
F -----------F-----
F F
F - to obrys fundamentu. Rura może iść 50 cm pod posadzką?
Łączna długość to ok 45 m


......F................F
......F.....-----------F----
......F..../...........F....\
reku..F..O-............F....---O CZERPNIA
......F....\...........F..../
......F.....-----------F----
......F................F

qrka porabane to forum. inaczej pisze a inaczej sie wyswietla. prosba do admina aby to naprawil bo to jest chore. mam nadzieje ze wiadomo o co chodzi?

W celu poprawienia jakości naszych usług korzystamy z plików cookies. Zgodę możesz udzielić poprzez zamknięcie tego komunikatu. Jeśli nie wyrażasz zgody na przechowywanie na Twoim urządzeniu końcowym plików cookies konieczne jest dokonanie zmian w ustawieniach Twojej przeglądarki. Więcej informacji na temat plików cookies i ochrony danych osobowych znajdziesz w Polityce prywatności.