273
274
276
226
Strefa ekspertów HVACR

Galmet - co sądzicie o tej firmie?

Posiadam piec Galmeta od września 2013 i powiem tak PORAŻKA.
Pierwsza reklamacje zgłosiłem w dniu przyjazdu, bo klapka przymykająca powietrze wychodzące z wentylatora była urwana. Po dwóch tygodniach przyjechał serwisant i zamontował nowy wentylator ale nie potrafił wyregulować klapki aby prawidłowo się uchylała, możne dla tego że ją źle zamontował - jak się okazało później:). Następna awaria to zimering między silnikiem a przekładnią ślimaka. Zadzwoniłam wiec do Galmeta a oni do producenta zasobników i co usłyszałem? czy jak przyślą część to sam sobie tego nie wymienię ha ha... Na moją odpowiedz że nie wymienię, usłyszałem że serwis przyślą ale nie wie kiedy bo to daleko od nich, a po za tym to taki wyciek może byś nawet rok i nic się nie stanie - co za bzdura!!! przecież by się zatarł. I tu pozytywny temat, bo po trzech dniach pojawił się kompetentnym człowiek z serwisu i wytłumaczył co z czym aby było dobrze:) W serwisie Techu producenta sterowników do pieców Galmeta też duża nie kompetycja - nikt tam nie potrafi wytłumaczyć i pomóc w nastawach pieca, byłem odsyłany podczas jednej rozmowy aż do trzech i każdy miał inne zdania na ten sam temat - porażka:( Sterowniki te mają funkcje PID która nie działa tak aby prawidłowo spalać ekogroszek- ba idą takie ilości że musiał bym być Kulczykiem żeby było mnie stać na niego. Po prostu przerost formy nad treścią, pomógł mi dopiero znajomy i teraz jakoś działa:) na nastawach ręcznych.
Co ciekawsze piec po 6 miesiącach ma już spore wżery na bocznych ściankach kotła. Nie wygląda to dobrze. Pytanie co będzie po roku.
Powiem tak jak macie wybór to nie Galmeta, nie wiem jak inni producenci i ich podejście do klienta ale w Galmecie nie możesz liczyć na pomoc.
Ich motto to" KUPIŁEŚ:) A TERAZ SOBIE SAM RADŹ".

A ty robiłes w tej firmie że tak słodzisz ?

Jak znajomy jest cukiernikiem to ja sie nie dziwię ze opowiada takie dyrdymały.

Jak się jest sierotą życiowym to i w drewnianym kościele oberwiesz cegłą w pustą głowę.
Czy jak kupisz samochód to też wzywasz serwis żeby cię nauczyli jeździć?
Chyba po to masz jakąś inteligencję (i instrukcję) żeby w końcu coś wyszło?
No chyba, że nie masz to wtedy potrzebny "pomocny" sąsiad...
Ps. A dzieci do kogo podobne...?

Moja koleżanka ma kocioł z tej firmy i jest zadowolona z jego działania. Teraz ja sama zastanawiam się nad wyborem sprzętu tej firmy, bo po kupnie domu w stanie surowym trzeba go wyposażyć od samych podstaw. Sama sprawdzam i porównuje ceny, ale myślę, że wybiorę tą firmę. Dla niezdecydowanych polecam http://www.kreocen.pl/kreowskaz/2013/wrzesien.html?page=18 Pozdrawiam!

Z mężem kupiliśmy kocioł tej firmy około dwa lata temu i nie narzekamy. Od tamtej pory działa praktycznie bez żadnej usterki, tak że polecam każdemu, kto jest na etapie wyboru i kupna.

Nie polecam ,mam roczny bojler używany mało bo przez jedna osobę. po około roku bojler przerdzewiał i cieknie , serwis przyjechał z łaską wszedł do kotłowni i nawet na niego dobrze nie popatrzył , po czym popatrzył na książeczkę gwarancyjna i powiedział że brak jest pieczątki instalatora i nic zrobć się nie da. OK nie to nie dziadem nie jestem prosić się nie będę tylko co to za firma której produkt nie wytrzymuje roku? totalne dno tak jak i obsłóga oraz serwis !!!

Mam piec na ekogroszek od 6 lat. do tej pory byłem w miare zadowolony (raz awaria sterownika -zamówilem przysłali szybko , bez problemów). Zgadzam sie z opinią że serwis jest ok przez telefon czy emailowo można uzyskać wszystkie informacje można powiedziec ze naprawiaja przez telefon. Jedna rzecz jest in minus - Jakość kotła po 6 latach użytkowania zaczoł puszczac wode - kwalifikuje sie do wymiany , przyjechał spawacz i stwiedził ze blacha w piecu jest do bani.
7000 zł na 6 lat to stanowczo za mało. Nie polecam !!!

Ja mogę tylko pochwalić. W tym miesiącu zlikwidowałem podgrzewacz cwu z wężownicą typ SG-W(S) 200l, kupiony 17.08.2001r. NIGDY nie wymieniałem anody magnezowej, ani razu nie był serwisowany. Zbiornik ten (w dalszym ciągu szczelny i sprawny) zlikwidowałem, ponieważ chcę założyć zbiornik ogrzewania cwu typu powietrzna pompa ciepła, też ICH produkcji.

ZDECYDOWANIE NIE POLECAM! Kupiliśmy piec i bojler z firmy Galmet 3 lata temu. Bojler pękł na gwarancji (mamy znajomych którym bojler pękł dwa miesiące po gwarancji) i oczywiście szukali "dziury w całym" aby go nie wymienić. Co do serwisu to też nie polecam, po zgłoszeniu usterki na serwisanta czekaliśmy 8 dni. Już więcej nic nie kupimy tej firmy!!!

Witam, posiadać piec Galmet i mam problem z ustawieniem tego pieca, generalnie chodzi o to, że wygasza się kiedy nie powinien, tak jakby nie widział jaka jest temperatura w domu. Mam pytanie czy ma ktoś namiar do kogoś kto dobrze zaprogramuje ten piec i ustawi? Potrzebny dobry fachowiec. Proszę o pomoc

Mam kocioł ich produkcji KWP 25 kW. Kupiłem go w 2008 r i jak na razie pracuje bez zarzutów. Do tej pory wymieniłem raz ślimak podajnika - to wszystko.
Generalnie jestem zadowolony

tak wygląda bojler tej firmy po 2-uch latach eksploatacji ,ta smuga to cieknaca a bardziej tryskająca woda ,po zdjeciu styropianu strach w oczach tak zardzewiały na zewnatrz

rozmawiałem z hurtownikiem ,na 500 szt sprzedanych 300 zwrotów ,te 200 to albo ludzie nie mieli wymienionej anody potwierdzonej dokumentami albo nie mieli rachunku

[quote]rozmawiałem z hurtownikiem ,na 500 szt sprzedanych 300 zwrotów ,te 200 to albo ludzie nie mieli wymienionej anody potwierdzonej dokumentami albo nie mieli rachunku[/quote]



Dla której konkurencji pracujesz?
Masz super znajomego z hurtowni skoro mając takie informacje nadal handluje z tą firmą. Kolejny raz w tym wątku ktoś powołuje się na super znajomego i troluje. ..

W celu poprawienia jakości naszych usług korzystamy z plików cookies. Zgodę możesz udzielić poprzez zamknięcie tego komunikatu. Jeśli nie wyrażasz zgody na przechowywanie na Twoim urządzeniu końcowym plików cookies konieczne jest dokonanie zmian w ustawieniach Twojej przeglądarki. Więcej informacji na temat plików cookies i ochrony danych osobowych znajdziesz w Polityce prywatności.