273
278
280
226
Strefa ekspertów HVACR

Docieplenie domku jednorodzinnego

A co to znaczy ze sciana bedzie wilgotna powyzej 4%? Do czego sie to odnosi (te 4%)?

Ponowie pytanie?
Proszę o wyjaśnienie skrótu 4%

A ja zadam inne pytanie. Skoro nie ma (wg. Pana T.B.) znaczenia gdzie damy izolazję to po co daję ją Pan od wewnątrz? Z punktu widzenia wilgoci nie ma to znaczenia - trzeba dać folię pod tynk tak czy siak. To po co ta izolacja od środka? Tylko niech Pan nie mówi, że łąwą fundametową mi ciepło ucieknie.

To proste, od 15 lat stosujemy sterowalne systemy ogrzewania, nie masa ściany (jak kiedyś) a automatyka dba o stabilną, komfortową temperaturę. Automatyka ta posiada poza sterowaniem temperatura sterowanie czasem. Ocieplanie masy ściany od zewnątrz,daje efekt ekonomiczny, podobny do gotowania beczki z wodą gdy się chcemy napić szklankę herbaty.
Druga kwestia, Panie Wojtku jeżeli nawet uznamy Pana rację, że ściana na fundamencie, nie grzeje go, to znaczy, że temperatuta fundamentu jest równa gruntowi, czyli zimą około 0 st C. Powietrze w pokoju ma 22-24 stC przy minimalnej zakładanej wilgotności 35%. Co daje punkty rosy powyżej 8 stC, to tynk na foli pierwszej warstwy ściany będzie mokry!!! Jezeli teraz damy stelaż z wełną i folię z tynkiem to będzie suchy, a wybór należy do Pana, czy lepiej mieć zdrowy i tani w eksploatacji i budowie dom, czy lepiej trochę więcej zainwestować, by więcej półacić, ale za to mieć gorszy komfort i chorować.

Nie wiem jak rozwinąć (jeżeli to skrót) 4% zawilgocenia przegrody termicznej.

Jestem laikiem wiec ponownie prosze o wytlumaczenie mi o co chodzi z tymi "4% zawilgocenia przegrody termicznej". Prosze o jasna odpowiedz. Z gory dziekuje

a bym chciał zrozumieć, co to znaczy, jak na browarku jest napisane 5% alkoholku..

Do Pana Wojtka na temat "ucieczki " ciepła do gruntu przez fundament, fragment dyskusji z Panem Robertem!:
Brzęczkowski (gość)
Temat: Re:sterwonik pogodowy Data: 2006-11-21
Wie Pan dlaczego tak o to (poważnie )"o ile zmaleją straty ciepła u Pana na podwórku jeśli postawi Pan przed sobą jedną ściankę z izolacją 10 cm i z izolacją 100cm ?:) " pytałem. Przypomina mi to sytuację betonowego fundamentu, domu niepodpiwniczonego, osadzonego w gruncie i "ocieplonego" styropianem z zewnątrz. Czy nie jest to śmieszne dla Pan ze względu na powszechność, czy, że robią to Pana koledzy?
Robert (gość)
Temat: Re:sterwonik pogodowy Data: 2006-11-22
Wie Pan dlaczego tak o to (poważnie )o ile zmaleją straty ciepła u Pana na podwórku jeśli postawi Pan przed sobą jedną ściankę z izolacją 10 cm i z izolacją 100cm ?:) pytałem. Przypomina mi to sytuację betonowego fundamentu, domu niepodpiwniczonego, osadzonego w gruncie i ocieplonego styropianem z zewnątrz. Czy nie jest to śmieszne dla Pan ze względu na powszechność, czy, że robią to Pana koledzy?
To nie dość że nie mieści się w głowie to do tego nie jest zgodne ze sztuką budowlaną oraz rozporządzeniem MI z 12.04.2002 - a więc jest bezprawne.
T. Brzęczkowski (gość)
Temat: Re:sterwonik pogodowy Data: 2006-11-22
Naprawdę, nie spotkał Pan się z okładaniem styropianem z zewnątrz fundamentu domu niepodpiwniczonego???
Choć sam Pan to określił "absurdem" z czym się zgadzam, jest to b. powszechna praktyka.
Robert (gość)
Temat: Re:sterwonik pogodowy Data: 2006-11-22
Naprawdę, nie spotkał Pan się z okładaniem styropianem z zewnątrz fundamentu domu niepodpiwniczonego???
Choć sam Pan to określił absurdem z czym się zgadzam, jest to b. powszechna praktyka.
no niestety..nie spotkałem się choć nie przeczę że może się to zdażyć

W celu poprawienia jakości naszych usług korzystamy z plików cookies. Zgodę możesz udzielić poprzez zamknięcie tego komunikatu. Jeśli nie wyrażasz zgody na przechowywanie na Twoim urządzeniu końcowym plików cookies konieczne jest dokonanie zmian w ustawieniach Twojej przeglądarki. Więcej informacji na temat plików cookies i ochrony danych osobowych znajdziesz w Polityce prywatności.