273
278
280
226
Strefa ekspertów HVACR

Docieplenie domku jednorodzinnego

Panie Brzeczkowski nie mozna odpowiadać na pytanie innym pytaniem. To ja pierwszy zadalem spytałem pana o panską metodyke obliczen strat ciepła i odpowiedzi sie nie doczekałem ( słowo - licznikiem mnie nie satysfakcjonuje ).Takze jezeli ma pan komus cos do zarzucenia to sobie w pierwszej kolejności.
Dziekuje za wysłany podklad budowlany-bardzo ładny:). A co do zamieszczonego artykulu panskiego autorstwa to czytałem go juz wczesniej.Cały czas kreci sie wokół tego samego. Jakie sa koszty inwestycji i jakie sa oszczedności eksploatacyjne.Jezeli czas zwrotu nie przekracza 15 lat to mozna by sie pokusic. ja jestem przekonany ze czas zwrotu jest dudo duzo dłuzszy.pozdrawiam

To może jeszcze raz , nie można pisać o zwrocie, gdy coś jest tańsze w budowie i eksploatacji. W w/w domu koszt izolacja (mocno skomlikowany kształt ) wyniósł 31000 zł. Kompletne ogrzewanie podłogowe z automatyką na każde pomieszczenie 8800 brutto.
Pan poda ile by kosztowała podłogówka wodna na każdy pokój z automatyką kotównią doprowadzeniam gazu... wszystko! lub ciepłą pompą?

Te koszty izolacji to dosc mocno pana zaniżył. Pracuje ostatnio w tym troche to znam ceny. 1m2 docieplenia sciany (10cm plyta styropianową z robocizną) kosztuje 100 zł na scianach szczytowych i 200 na elewacjach frontowych. To ile będzie kosztowało 50cm styropianu? Pozostawiam to pytanie bez odpowiedzi.
Co do pompy ciepła to uważam to także za nieopłacalne inwestycje na którą mogą pozwolic sobie nieliczni w naszym kraju.Dopóki państwo nie bedzie dofinansowywać niekonwencjonalnych źródeł enegii doputy bedzie to nieopłacalne lub conajmniej małoopłacalne.

Napisałem na podstawie rachunków, mogę też zapewnić, że układanie wełny na poddaszu nieużutkowym czy w stelażu, to nie te same koszty co tynkowanie styropianu. Układając styropian na podłodze 10 czy 40 cm, to głównie cena materiału. Nic nie zaniżyłem!!

Dobra to zróbmy wyliczenie.Prosze napisac jakie powierzchnie chłodzące maiał ten budynek( ile m2 podłogi ścian, poddasza, i czym było docieplone).Bo inaczej bedziemy sie tak przekomarzac miesiącami.A i jeszcze cenny materiałów(wg pana).

Przecież ma Pan rzuty.

Jezeli juz to mam 1 rzut >nie wiem czy tam jest piętro jak wygłąda poddasze.Jezeli panu zalezy na udowodnieniu swoich racji to prosze wyliczyc te powierzchnie. Uczciwie policzymy koszty docieplenia pańskiegho cudownego termosu.
Wczoraj rozmawiałem ze znajomym który docieplał w tym roku swój dom. 200m2,parter + poddasze, .docieplenie samych ścian kosztowało go 17000zł (materiiał + robocizna). Takze z tymi pańskimi 31tys na pierwszy rzut oka jest coś nie tak.

Może jeszcze raz, bo Pan nie chce zrozumieć, ocieplenie to nie izolacja? Koszt robocizny w izolowaniu jest znacznie mniejszy. Nawet w ociepleniu ściany (ciekawe co znajomy zrobi z wilgocią) 10 cm (rusztowania + materiał + robocizna) to ułożenie 20 cm nie będzie dwa razy drozsze a 30 cm, trzy!!!,
Nie mogę też zrozumieć, jak nagle Pan sobie nie może poradzić z obliczeniem ile m3 wełny czy styropianu idzie na płaski strop, ściany i podłogę, mając zwymiarowany rzut i podane grubości.

Doskonale rozumie ze docieplenie 10 cm stryropianem nie bedzie 5 razy tansze od docieplenia 50 cm.Takich rzeczy nie musi pan ami wyjasniac.Chciałbym tylko uczciwie policzyc koszt takiego docieplenia,dlatego prosze pana jesezcze raz o te powierzchnie. To ze pan napisze - koszt izolacji 31 tys. nie znaczy ze kazdy musi w to uwierzyc.Potrzebne są dane. Jeżeli jest pan pewien swoich racji to czego sie tu obawiac panie tomaszu:)

A co do tej wilgoci w scianie to nie wiem czy pan juz o tym wie ale problem pojawia sie przy dociepleniu od wewnątrz.

Dla problemu, nie ma znaczenia, gdzie jest ocieplenie!! I im grubsza izolacja (z zewnątrz czy wewnątrz) tym więcej wilgoci, dlatego zawsze daję pod tynk wewnętrzny hydroizolację. A Pan jak sobie radzi z wilgocią przy ociepleniach na zewnątrz?

Co za bzdury pan opowiada. Od kiedy umiejscowienie ocieplenia w ścianie nie ma znaczenia? Słyszał pan kiedys o zjawisku zwanym kondensacja pary wodnej?
Prosiłbym jednAK O POWRÓT do wczesniejszego tematu.Mielismy policzyc koszty izolacji panskiego obiektu.

Jeszcze raz, to nie bzdury, ale właśnie chodzi o kondensaję. Po to daję hydroizolację od środka (jak w dachu) by kondensacji w przgrodzie uniknąć.
Co do kosztów materiału, podałem go na podstawie rachunków inwestora, sam izolacjami nie handluję.

Mozesz sobie pan izolowac folią wełną styropianem ile pan chce i jak pan chce, ale jak pan pisze ze umiejscowienie izolacji cieplnej w przegrodzie nie ma znaczenia to świadczy to o niewielkiej panskiej wiedzy na ten temat.

To tą niewielką wiedzą wyjaśnie Panu, że jeżeli damy 30 cm wełny i np 24 cm ytonga to ściana zimą będzie wilgotna (powyżej 4%) czy ta wełna będzie na zewnątrz, czy od wewnątrz. Zaprzeczy Pan!!!???

W celu poprawienia jakości naszych usług korzystamy z plików cookies. Zgodę możesz udzielić poprzez zamknięcie tego komunikatu. Jeśli nie wyrażasz zgody na przechowywanie na Twoim urządzeniu końcowym plików cookies konieczne jest dokonanie zmian w ustawieniach Twojej przeglądarki. Więcej informacji na temat plików cookies i ochrony danych osobowych znajdziesz w Polityce prywatności.