273
274
226
276
Strefa ekspertów HVACR

Dobre rady "Agi"

Korol i Archie (papużki recenzentki) wtórni analfabeci nie dość, że macie problemy w zrozumieniu tego, co czytacie, bo wam zefirek wszystko z główki wywiał to do tego marudzicie jak stare berety.

a mnie na ciebie smyku nie szkoda...
piszesz same pierdoły ( wybaczcie określenie ale jest adekwatne do tych wypocin ).
Skończ już albo pisz coś z sensem zamiast wypocin na temat ortografii...samotny jesteś w sieci czt co?

Smyka to masz między nogami.

a ty między uszami.

Znalazłem: dla AWK
"nie pogrążaj się dalej Archie, tylko przypomnij sobie jaki wpływ w lato na wymianę powietrza w mieszkaniu z uchylonymi skrzydłami okiennymi ma lekki zefirek, różne nagrzanie stron budynku i na czym polega samorzutna dyfuzja cząsteczek. To wszystko znajdziesz w podręczniku fizyki dla gimnazjum. Właśnie za to sobie cenię naturalną wymianę powietrza po okresie grzewczym, że jest ona intensywna i mam ją za darmo. Poranek w sypialni z otwartym oknem lub z otwartymi drzwiami balkonowymi jest przepiękny z cudownym zapachem roślinności ale co ty o tym możesz wiedzieć jak mieszkasz za zamkniętymi oknami i nad ranem budzi cię szum wentylatorów."
Nareszcie znalazłem wypowiedź z 1 sierpnia,Agi w dziale "Problemy techniczne" temat "Nawiew wentylacyjny"

z tego widać, że dziewczyna próbowała wam wyjaśnić dość obrazowo, ale może wy przedstawicie swoją wersje wymiany powietrza w mieszkaniach z przewodami wentylacji grawitacyjnej w lato

"czytający",
następny, który nie znając tematu komentuje tekst wyrwany z kontekstu

Do Archie: Nadal podtrzymuję opinię o tym, że kuchenki gazowe są szkodliwe w domu.

Do "Archie" i jemu podobnych:
- Czy można jeść grzyby trujące?
- Oczywiście, że tak, o czym świadczą przypadki zatrucia grzybami trujacymi.
- Czy należy je jeść?
- Oczywiste, że nie, jeśli nie chcemy się zatruć.
To samo z kuchenkami gazowymi w kuchniach:
- Czy można je tam instalować?
- Tak.
- Czy należe, jeśli powietrze staje się tam przez nie trujące?
- Oczywiście, że nie!
****
Język polski jest taki piękny i prosty! Ja pisałem "nie należy", a nie "nie wolno".
***

do AWK
Czy powietrze w centrum miasta (Warszawa, Kraków, Wrocław) jest czyste i wolne od związków trujących - NIE
Czy należy tam przebywać bez maski gazowej - Oczywiste, że nie, jeśli nie chcemy się zatruć.
Co należy zatem zrobić?
1. Przeprowadzić się na wieś
lub
2. Poprosić TB o zainstalowanie rekuperatora z filtrem absolutnym w domu i nie wychodzić na ulicę.
lub
3. Wychodzić do miasta w środku nocy, gdy ruch uliczny zamiera
a może inne propozycje?

AWK powiedz mi po co są okapy kuchenne?

W/g AWK dla ozdoby i lepszego samopoczucia klienta, albo ładnie wpasowywują się w "design" kuchni

te przemysłowe i domowe żeby nie czyścić łapaczy...i z wyciągu d..a blada a wtedy AWK ma rację...po mieszkaniach prywatnych nie chodzę ale po placówkach oświatowych często-syf z tłuszczem aż kapie

To tylko kwestia eksploatacji i serwisu.
Wszelkie urządzenia nie czyszczone regularnie po oewnym czasi e nadają się do d.....

Okapy kuchenne - pochłaniacze - nie usuwają trujacych związków spalania gazu. O!

W celu poprawienia jakości naszych usług korzystamy z plików cookies. Zgodę możesz udzielić poprzez zamknięcie tego komunikatu. Jeśli nie wyrażasz zgody na przechowywanie na Twoim urządzeniu końcowym plików cookies konieczne jest dokonanie zmian w ustawieniach Twojej przeglądarki. Więcej informacji na temat plików cookies i ochrony danych osobowych znajdziesz w Polityce prywatności.