273
278
280
226
Strefa ekspertów HVACR

Centralka wentylacyjna do domku jednorodzinnego

Z ciekawosci, co Archi byś polecił na 150m2 -jaką centrale jakie rozprowadzenie i za ile? Do brzęczkowskiego zadzwoniłem i ciekaw jestem kto jest bardziej obcykany?

Panie Budowniczy nie zajmuję się handlem na forum ani też kryptoreklamą i tyle w tym temacie.
P.S. Jak będziesz się sugerował głównie ceną to nie będzie to najlepszy wybór.

chodziło mi tylko czy masz podstawy do krytykowania kogoś, chciałem porównać. Mam też pytania, wynikające z ww uwag:
Czy jak ktoś handluje czy montuje to znaczy, że mniej sie zna od tego co nie handluje i montuje?
Czy jak ktoś przez kilkanaście lat robi to (jak pisze o początku tematu) nie może podzielić sie swoim doświadczeniem?
Czy by uniknąć kryptoreklamy (którą ty sam wywołałeś) np o klimatyzacji ma pisać wyłącznie kierowca autobusu, a wentylacji grawitacyjnej lekarz a nie np Kominiarczyk?

Czy ja coś takiego napisałem Panie Budowniczy??? Czytaj ze zrozumieniem. Może popytasz Pana TB, czy montował nawiewniki okienne, czy może widział, jak działają i czy działają? Dla mnie to możesz sobie zamontować zarówno odkurzacz na ścianę ze słomkami do rozprowadzenia powietrza, a nawet krany i pisuary bezdotykowe - to Twój wybór. Faktycznie, jak się tak czyta posty tego Pana to można dojść do wniosku, zresztą pewnie jedynie słusznego, że dzięki Niemu istnieje pojęcie wentylacji. Gdy nie On to pozostałoby nam otwieranie okien. Ups, gdy nie On to pewnie też izolowaniu mieszkań byśmy nie śnili:)

Nie nic nie napisałeś. To skad to wszystko? Nie jestem fanem brzęczkowskiego, ale po telefonie i do niego w sprawie wentylacji domu (bo o tym tu piszemy) widzę naprawdę ogromną różnicę między wami.

Fajnie, że widzisz różnicę Sokole Oko.

Czy bardzo będę niedyskretny jak spytam się na czym Pan sie zna? Czy sie Pan zajmuje?

NIE BĘDE SIĘ WTRĄCAŁ, ALE Z TEJ DYSKUSJI PYTAJACY (BUDUJĄCY-DOM) CHYBA NIEWIELE SIĘ DOWIEDZIAŁ
JEŚLI CHODZI O BY-PASS
TO PRAGNĘ WYJASNIĆ ,ŻE W BUDYNKACH KLIMATYZOWANYCH - DO NICZEGO NIE SŁUZY (A TAKĄ TERAZ WIĘKSZOŚCIA DOMKI BĘDA), więc nie jest to argument.
kupujący powinien wiedzieć o;
- jakości wentylatorów
- izolacyjności obudowy
- jakości sterownika
- jakości wymiennika
- dostępnych opcji wyposażenia
- dostępności serwisu i częsci zamiennych

Szanowny Panie Wally w 100% zgadzam się z Panem, ale zostałem zaatakowany choć nic nie napisałem. Poza tym Archi chce by Tacy jak Pan nie pisali o rekuperatorach bo je promują. Ci co używają Pana central wiedzą, że są dobre, co w tym złego, że piszą o tym ci co mają najwięcej doświadczenia? Pozdrowienia!

Archi czy możesz podać choć jedną wyższość bay-passu nad kasetą letnią ? dlaczego warto w inwestować?

Archi to malkontent. Zero pomysłów , zero inicjatywy, zero....

Fajnie, że ten wątek się tak rozwinął... ale jak na razie wiem tyle co wiedziałem... i jeśli by mozna to proszę o pisanie na temat, a dokładniej jaką centralke by Panowie polecili, chodzi mi o typ i producenta.
Z góry dziękuje za RZECZOWE odpowiedzi.

Pomijając post zero ... Roberta (nie przypuszczałem, że doczekam chili, że stanie się wielbicielem TB) pragnę zauważyć, że nie napisałem nic takiego, jak Pan twierdzi, iż np. Wally (notabene jeden z producentów central) nie powinien się wypowiadać. Kolejny raz potwierdza Pan swoją ignorancję. Post Wallyego jest jak najbardziej rzeczowa i na miejscu, zwłaszcza ostatnia część i w żadnym miejscu nie pisał o swocih produktach (kiedyś bywało różnie) i chwała Mu za to. Klimatyzowane domki u nas nie są zbyt popularne, więc i brak by-passu nie jest uzasadniony. Nie wszyscy producenci dopuszczają odzysk chłodu w swoich centralkach. A Pan uważa się za wszechwiedzącego omnibusa, który wypowiada się na wszystkich forach począwszy od papieru toaletowego a na wydobywaniu węgla kończąc. Pewnie zostanie Pan na tych forach sam i będzie Pan tworzył kolejne wpisy pod różnymi nickami, aby sobie wmawiać, że ktoś jeszcze z Panem prowadzi dialog, ale to nie będzie dialog tylko monolog.
Wszystkim forumowiczom życzę Wszystkiego Najlepszego, również Panu, szacunek do człowieka powinien być zawsze, ale do jego wypowiedzi...

Dla budującego - rozważ norweskiego Flexita - z czujnikiem lodu ( do układu rozmrażania) i biegiem "kominkowym" Dobra są też centrale Wally (koss) . Fajną nową zrobił Dospel (daytona) .
A co do bay-passów automatycznych to zupełnie wyrzucona kasa. Dlaczego? Otóż wymiennik należy przynajmniej dwa razy do roku umyć, a filtry wymienić. Kasetę letnią zakłada się na lato i wymienia na zimę, więc też dwa razy w roku. W niczym nam życia siłownik i elektronika bay-passu życia nie ułatwi. Jeżeli jednak chcesz takie rozwiązanie to storkair i atlantyk wyposażone w fajne kasety firmy recair.

Do większości na tym forum.
Jeśli ktoś ma trochę wolnej kasy, to najlepiej kupic sprawdzone wyroby powaznych firm.
Będzie drożej, ale będzie to wykonane porządnie, cicho, bez zbędnych psalmów pochwalnych i najważniejsze- będzie długo działało bez zbednych napraw.
VTS wygląda tragicznie, należy trochę pojeździc to sami zobaczycie, Dospel - ze swoimi Deimosami regulowanymi przez Hui Fengi - sama rozpacz, Juwent niewiele lepiej, Koss ze soimi jeszcze jakoś wygląda, ale niestety obecnie najlepiej odpuścic sobie Polskie wyroby ze wzgledu na jakośc.

W celu poprawienia jakości naszych usług korzystamy z plików cookies. Zgodę możesz udzielić poprzez zamknięcie tego komunikatu. Jeśli nie wyrażasz zgody na przechowywanie na Twoim urządzeniu końcowym plików cookies konieczne jest dokonanie zmian w ustawieniach Twojej przeglądarki. Więcej informacji na temat plików cookies i ochrony danych osobowych znajdziesz w Polityce prywatności.