Gość: Arek
2010-07-30 22:08
centrala z Eurovent
witam, wziolem temat w którym są cectrale z wymogiem Eurovent....nikt z polskich producentów niestety nie ma tego certyfikatu (VTS odpada)..kogo radzicie...
Gość: dd
2010-08-02 00:32
Re: centrala z Eurovent
swegon ma
to nie znaczy ze go doradzam :)
Gość: CK
2010-08-02 10:26
Re: centrala z Eurovent
Mam taką centralę i to w dobrej cenie - proszę o dane do wyceny
wg@centrumklima.pl
Gość: VENTIA
2010-08-02 18:13
Re: centrala z Eurovent
Gość: gnom
2010-08-16 14:35
A ja mam taką wątpliwość.
Co jest wart certyfikat Eurovent jeśli dostał go VTS ?
Gość: eurovent
2010-09-09 15:12
Re: centrala z Eurovent
Gnomie,

Eurovent sprawdza jedynie rzetelność danych technicznych z produktem. Tak więc, jeśli wyprodukujesz kiepski produkt, ale opublikujesz w katalogu jego prawdziwe dane, to dostaniesz certyfikat z odpowiednim komentarzem dla fabryki. Jeśli widziałeś kiedyś taki certyfikat, to powinieneś wiedziec, że zaświadcza on jedynie, że dany produkt jest zgodny z dokumentacją podanaprzez producenta, np.... dokumentacja zakładową. To taki rodzaj ISO dla urzadzeń wentylacyjnych. Jak cos robisz źle, to nie ważne, byle byś to robił zawsze tak samo.
Gość: Arek
2010-09-09 16:16
Re: centrala z Eurovent
nie kupiłbym żadnej polskiej centrali nawet gdyby miała wszyskie certyfikaty świata.....nikt nie ma jakości nawet na średnim poziomie (oprócz KMW).
Polscy produceci niestety oszukują i nie tylko na kartach doborowych.....a później to piszczy, świszczy i rdzewieje po roku....
Gość: gnom
2010-09-10 01:57
częściowo się zgodzę
Polscy producenci oszukują na potęgę. Niestety producenci niepolscy też dają dupy. I mówienie, że tylko ten a nie inny to gruba przesada. Jak się trafi niedouczony przedstawiciel to i renomowany producent nie pomoże. Zapytam się was projektantów, ilu przedstawicieli pyta się Was o sposób działania automatyki ? Zasilanie wentylatorów wywiewnych z rozdzielnicy, możliwość zmiany temperatury zadanej, zmiany wydajności, zablokowania chłodzenia, chłodnice, nagrzewnice i przepustnice strefowe.? Przetworniki CO CO2 LPG i GZ50 ? Kompensacja temperatury zadanej w zależności od zewnętrznej ? Powiadamianie o stanie awarii mailem lub SMSem, pomiary czasu pracy centrali. Montowanie zaworów w centralach dachowych w środku. Poszukajcie sobie kumatego handlowca a nie firmę z papierem. I nie będę wymieniał żadnej nazwy. Aż mnie świerzbi żeby wymienić 2 producentów niepolskich opowiadających pierdoły. Każdy projektant ma to na co zasługuje. Jak daje sobie wciskać głupoty to tylko o nim to świadczy.
Gość: wiesiek
2010-09-10 22:18
Re: centrala z Eurovent
mówisz o automatyce..projektant nie ma prawa tego czaić...od automatyki są automatycy i z nimi o tym trzeba gadać\
nie rządaj od zwykłego przedstawiciela, że Ci opowiek jak zajebistą ma automatykę do centrali..bo nie ma o tym zielonego pojęcia:)
no o tym temat jednym słowem.....
Gość: sweeper
2010-09-11 12:35
Re: centrala z Eurovent
Centrale z euroventem ma .. HIDRIA
Taka ciekawostka - tanio one nie wychodzą, ale wszelkie dziwne pomysły można sobie zażyczyć, no i jakość sensowna - raczej po roku rdza nei wylezie :)
Gość: gnom
2010-09-12 15:36
gówno prawda
Psim obowiązkiem przedstawiciela jest wiedzieć co może a czego nie może automatyka. Oczywiście nie musi umieć programować sterowników ale powinien wiedzieć co automatyka może a co nie. Jest taki tani producent. Jego automatyka też jest tania. I może sterować tylko i wyłącznie godzinami pracy oraz ustawić albo stałą temperaturę nawiewu albo stałą w pomieszczeniu, fakt ich pracownicy nic więcej nie muszą wiedzieć. Musi być możliwość choćby uzależnienia od przetwornika CO2 albo zastrefowania pomieszczeń. Nawet przedstawiciel spinaczy biurowych musi mieć pojęcie co sprzedaje. To ja mówię co ma robić centrala wentylacyjna a przedstawiciel ma mi doradzić jak by to było najlepiej zrobić.Projektowaliście kiedyś stację kontroli pojazdów ? Wiadomo że jest wentylacja normalna i awaryjna. Po cholerę dawać nagrzewnicę na wydatek awaryjny. A wiecie jak zrobić żeby nie przewymiarować nagrzewnicy i żeby nie włączyło się zabezpieczenie przeciwzamrożeniowe ?. Każdy przedstawiciel powinien to wiedzieć.
Gość: Eurovent
2010-09-25 06:53
Re: centrala z Eurovent
a czemu VTS odpada??
Gość: adijo
2010-09-25 15:51
Re: centrala z Eurovent
bo VTS jest totalnym szajsem....szukam raczej odpowiednika swegon w lepszej cenie i znalazłem lepszą jakoś w lepszej cenie...
Gość: ciekawy
2010-09-27 17:27
Re: centrala z Eurovent
pochwal sie tym nowym producentem też chętnie zamienię Swegona na coś tańszego
Gość: Andrzej
2010-09-28 15:42
Re: centrala z Eurovent
Zapraszam do zapoznania się z ofertą Ena Went (enawent.pl). Oferujemy centrale szwedzkiej produkcji IV Produkt.