Potwierdzenie zgodności programu doboru urządzeń i przedstawianych w nim danych technicznych w postaci certyfikatu Eurovent otrzymały centrale wentylacyjne EVO marki KLIMOR. Poświadcza on także, że metody projektowania oraz konstruowania urządzeń przez Dział Badań i Rozwoju Spółki KLIMOR są prawidłowe.

KLIMOR EVO z certyfikatem Eurovent

Stworzenie linii central klimatyzacyjnych i wentylacyjnych KLIMOR EVO jest efektem stałego udoskonalania produktów oraz lat doświadczeń. Są one bardzo nowoczesne i niezwykle energooszczędne. Przy produkcji stosuje sie dwie wersje materiałów do tworzenia szkieletu obudowy.

Organizacja Eurovent została założona w 1993 roku. Jest to międzynarodowe zrzeszenie, którego głównym celem jest standaryzacja danych technicznych w urządzeniach z branży wentylacyjnej, klimatyzacyjnej i chłodniczej, w zgodzie z normami europejskimi i międzynarodowymi. Certyfikat Eurovent jest więc wsparciem dla użytkownika, które pomoże mu w dokonaniu wyboru urządzenia pracującego zgodnie ze specyfikacją projektową przy z góry określonej ilości zużytej energii. Dokument potwierdza parametry techniczne, które deklarowane są przez producenta.

Certyfikat EUROVENT jest przede wszystkim gwarantem najwyższej jakości wykonania urządzeń wentylacyjnych KLIMOR EVO. Dokument ten zapewnia zarówno inwestorów, jak i projektantów, iż oferowane przez nas urządzenia spełniają oczekiwania względem podanych przez nas parametrów technicznych. To wiarygodne - bo potwierdzone przez niezależną instytucję - świadectwo zgodności  danych zawartych w katalogach produktowych oraz w programie doboru urządzeń KLIMOR EVO z założeniami projektowanej instalacji HVACR - podkreśla Marek Kupiec, Prezes Zarządu w spółce KLIMOR.

Szczegóły dotyczące programu i procedury certyfikacji znajdują się na stronie eurovent–certification.com