Gość: Włodzimierz
2007-09-10 00:00
Klimatyzator split Desa
Witam !
Czy ktoś używa klimatyzatora DESA SPV12 EH
do samodzielnego montażu ?
Zastanawiam się nad kupnem tego sprzętu do serwerowni.
Pozdrawiam
Gość: Marzyciel
2007-09-10 00:00
Re:Klimatyzator split Desa
Pomyśl, czy opłaca Ci się oszczędzać 1000 zł za montaż i serwis, mając sprzęt warty kilkanaście razy więcej. Pomyśl, ile możesz stracić na 1 dniowej awarii tego sprzętu, gdy będziesz szukać serwisanta.
Gość: Włodzimierz
2007-09-10 00:00
Re:Klimatyzator split Desa
Dlatego przed ostateczną decyzją postanowiłem zasięgnąć języka i posłuchać/przeczytać opinii ludzi z branży klimatyzacyjnej.
Pozdrawiam
Gość: Włodzimierz
2007-09-10 00:00
Re:Klimatyzator split Desa
Nie chodzi mi też o to,że klimatyzator jest do samodzielnego montażu, mogę to zlecić firmie, która będzie go później serwisować (o ile się zgodzi ?).
Chodzi mi o samą klasę urządzenia.
Pozdrawiam
Gość: NikT TaKi
2007-09-10 00:00
Re:Klimatyzator split Desa
Klimatyzator Desa nie miałe do czynienia ale jest to z tego co oglądałem w necie chinska taniocha po której nie można sie za wiele spodziewać.
A czy brałeś pod uwagę montaż zestawu do pracy całorocznej? Sam go zamontujesz? Jeśli klimatyzator ma utrzymywać zadana temperaturę takze w ziemie to nieunikniome jest to że będzie pracował także przy niskich temperaturach. A bez takiego zestawu drastycznie zmniejszy sie czas pracy - wystarczy kilkanaście rozruchów sprężarki przy ujemnych temperaturach.
Gość: ik
2007-09-10 00:00
Re:Klimatyzator split Desa
mieliśmy z "tym" kontakt - ludzie od internetu sobie kupili i po otwarciu opakowania..., jednostka wewnętrzna na stałe ma przymocowane ok. 5m rury zakończonej "specjalnym" złączem(nie mierzyłem, ale tak mi sie wydaje).
po pierwsze powinno być was 2 bo jeden trzyma nawiewnik a drugi przepycha rurę przez dziurę :)
po drugie jeżeli twój rurociąg ma mieć 3 m długości to zwiń sobie resztę za agregatem :), lub jak ci zabraknie 30 cm - co wtedy.
pożądny koncern 10 lat temu odpuścił sobie to rozwiązanie.
pzdr.
Gość: tomasz
2007-09-10 00:00
Re:Klimatyzator split Desa
Desa kojarzy mi się tylko z jednym :) Ale w przeciwieństwie do tego skojarzenia o takich klimatyzatorach jeszcze nie słyszałem (a zajmuję się klimatyzacją od ponad 8 lat).
Jeżeli chcesz mieć pewność co do jakości sprzętu to zapytaj oferenta ile lat dana marka jest obecna na polskim rynku (po pierwsze referencje, po drugie serwis).
Jest kilka dobrych marek z tradycjami ale niestety ich nazw nie wymienię ze względu na ryzyko posądzenia o kryptoreklamę.
Gość: krzysio
2007-09-11 00:00
Re:Klimatyzator split Desa
a ja o Desie słyszałem, ale do serwerowni w życiu bym tego nie dał. chyba, że ten serwer to IBM AT - pamiętacie takie? Tylko coś z klasy co najmniej średniej wyższej. np. Daikin, Fujitsu, może York, Toshiba, na pewno Mitsubishi (ale to już wyższa półka, cenowo też). Bałbym się już nawet LG czy MDV, chociaż to niezłe urządzenia. Pomyśl, zanim zrobisz głupotę.
Gość: Archie
2007-09-11 00:00
Re:Klimatyzator split Desa
Nie popełniał błędu poprzedników Włodku. Myśl, jak Pawlak - przyszłościowo:) Co zrobisz, jak ulegnie uszkodzeniu (bardzo prawdopodobne, a w serwerowni to nawet pewne)??? Nie kupisz części, a szanujący się instalator nawet do tego nie podejdzie. Do serwerowni należy kupić klimę z górnej półki i pomyśleć o serwisie. Ile stracisz na awarii klimy??? Warto jest zaoszczędzić 1000PLN, aby później stracić znacznie więcej???
Gość: dr
2012-07-03 14:49
Re: Klimatyzator split Desa
Ja mam dese 3 rok i wszystko działa jak najlepiej - odpukać - cicho, wygodnie. Chodzi cały rok i w lecie bez przerwy i w zimie okresowo dogrzewam.
Sam zamontowałem - bardzo prosto. aktualnie jest za oknem w cieniu 34 st w cieniu, i 38 w słońcu a w domu mam 24 st i jest super a musze zaznaczyc ze sa stare okna drewniane i klimatyzator jest na 35 m a mieszkanie ma 48m2 pozdrawiam niedowiarków