Panasonic zmodernizował modele PACi, w tym agregaty 10, 12,5 i 14 kW oraz wewnętrzne jednostki kasetonowe, sufitowe, naścienne i kanałowe wykorzystujące czynnik R32. Firma realizuje w ten sposób swój plan przystosowania wszystkich systemów klimatyzacyjnych, wymagających mniej niż 3 kg czynnika chłodniczego, do pracy w przyjaznym środowisku R32. Największą zaletą czynnika jest większa efektywność, zerowy wpływ na warstwę ozonową i o 75% mniejszy wpływ na globalne ocieplenie w porównaniu z systemami R410A.

Dzięki zmodernizowanej linii PACi R32 dystrybutorzy i instalatorzy urządzeń klimatyzacyjnych Panasonic mogą zaoferować klientom rozwiązanie zgodne nie tylko z obecnymi, ale także przyszłymi regulacjami Unii Europejskiej. Klienci decydujący się na systemy z nowym czynnikiem zaoszczędzą energię i tym samym koszty, dzięki wyższej wydajności energetycznej R32 - nawet do 10% w porównaniu z R410A.

Ważną zaletą linii PACi R32 jest również zdalny sterownik kompatybilny z aplikacją Datanavi. Pozwala to użytkownikowi lub instalatorowi na błyskawiczne sprawdzenie wszelkich informacji o produkcie bezpośrednio na swoim smartfonie. Wystarczy nakierować go w stronę sterownika, by odczytał zakodowane w świetle LED informacje, takie jak dokumentacja techniczna czy szczegóły dotyczące instalacji i utrzymania jednostek. W ten sposób aplikacja zapewni oszczędność czasu podczas montażu i konserwacji systemu. Z kolei właściciele budynku mają możliwość monitorowania zużycia energii, w celu podjęcia odpowiednich kroków dla optymalizacji pracy urządzeń.

- Chcemy jak najszybciej wprowadzić na rynek produkty wykorzystujące czynnik chłodniczy R32, aby dystrybutorzy i instalatorzy mogli oferować klientom rozwiązania odpowiadające ich obecnym i przyszłym potrzebom. Nowa linia produktów PACi to ważny krok w tym kierunku. Systemy R32 mają zdecydowanie mniejszy wpływ na globalne ocieplenie i jednocześnie oferują lepszą efektywność energetyczną, co pozwala nam dbać zarówno o środowisko, jak i o zadowolenie użytkowników - mówi Mariusz Luchowski, Country Menager w Panasonic Heating & Cooling Solutions Poland.

Modernizacja linii PACi R32 aktualnie obejmuje:

  • Jednostki zewnętrzne z serii Standard (PZ) 10/12,5/14 kW,
  • Jednostki wewnętrzne: 4-kierunkowe modele kasetonowe (PU2), modele sufitowe (PT2), kanałowe (PF1) i ścienne (PK2).

Co istotne, nowe jednostki wewnętrzne PACi są kompatybilne zarówno z agregatami pracującymi z czynnikiem R410, jak i R32. Właściciele budynków mogą dzięki temu stopniowo modernizować instalacje, zaczynając od jednostek wewnętrznych. Z kolei agregaty PACi R32 nie mogą współpracować ze starszymi jednostkami wewnętrznymi na R410.

Nowa linia PACi R32 dostępna jest w ofercie Panasonic od maja 2018 r. Wprowadzenie kolejnych modeli oraz opcji, takich jak Datanavi, zaplanowane jest na jesień 2018 r.

 

Dowiedz się więcej