Rozwiązanie to spełnia surowe przepisy dotyczące ochrony środowiska, dzięki sprytnemu połączeniu zaawansowanych technologii. Jeśli uważasz się za „laika” i po prostu planujesz zainwestować w ogrzewanie przed zimą, zapewne zastanawiasz się nad zakupem pompy ciepła typu powietrze-woda (AWHP). Warto jednak wiedzieć, że nie wszystkie AWHP są sobie równe.

Najlepszą możliwością jest postawienie na połączenie wydajności i wygody pełnej kontroli oraz co istotne, sprostanie nowym, surowym przepisom dotyczącym środowiska i energii. Dla konsumentów w Europie znalezienie rozwiązania spełniającego każde kryterium może być trudne. Dzieje się tak, gdyż Unia Europejska ma jedne z najbardziej perspektywicznych przepisów dotyczących ekologii na świecie. Jej przepisy dotyczące gazów fluorowanych, potocznie nazywanych F-gazami (uchwalone w styczniu 2015 r.), zostały wprowadzone w celu pomocy środowisku, kierując producentów i konsumentów w stronę właściwego postępowania: ekologicznego.

W związku z obowiązującymi przepisami dotyczącymi F-gazów, stosowanie czynnika chłodniczego R32 nie będzie już opcjonalne. Jakakolwiek pompa ciepła bez niego nie przejdzie już selekcji. Czynnik R32 ma znacznie niższy potencjał globalnego ocieplenia (GWP) niż powszechnie stosowany R410A, który już wkrótce zostanie wycofany z rynków europejskich. Kompresor, zużywający mniej energii, to także ważny aspekt, na który należy zwrócić uwagę przy wyborze pompy ciepła. Sprężarka odpowiada za około 90% zużycia energii elektrycznej, zatem lepiej żeby była efektywna, jeśli jej wydajność ma spełniać obecne standardy.

Bez względu na to, czy chodzi o właścicieli budynków, mieszkań czy deweloperów, potencjalni nabywcy powinni pamiętać o dwóch rzeczach. Pompa ciepła musi posiadać czynnik chłodniczy R32 i wydajny kompresor. Produkt, który spełnia oba wymagania odpowiada również najbardziej rygorystycznym ograniczeniom prawnym. LG Therma V R32 Split została zaprojektowana, by przynosić korzyści użytkownikom końcowym i instalatorom. Cechuje się imponującą efektywnością i wydajnością grzewczą. Zastosowanie zrównoważonych technologii i zmniejszone zużycie energii elektrycznej pomaga także chronić środowisko.

Wykorzystując czynnik chłodniczy R32, LG Therma V R32 Split osiąga sezonowy (grzewczy) współczynnik wydajności (SCOP) wynoszący 4,65 w trybie ogrzewania (w zależności od temperatury wody na wylocie wynoszącej 35oC) oraz posiada klasę energetyczną (ErP) A+++. Przyjazny dla środowiska czynnik R32 posiada globalny potencjał ocieplenia (GWP) 675 – 70% niższy niż R410A – i potencjał niszczenia warstwy ozonowej (ODP) równy zero. Therma V R32 Split, dzięki czynnikowi R32, zapewnia użytkownikom obniżone rachunki. Niezawodne ogrzewanie w trakcie największych mrozów to kolejna zaleta tego produktu. Therma V R32 Split może pracować w temperaturze otoczenia dochodzącej nawet do -25oC.

O sukcesie rozwiązania decyduje w równym stopniu nowoczesna sprężarka oraz odpowiedni czynnik chłodniczy. Na potrzeby najnowszych pomp ciepła, firma LG zaprojektowała nową sprężarkę R1 typu scroll. To pierwsza na świecie hybrydowa sprężarka spiralna. Biorąc pod uwagę najlepsze elementy sprężarek spiralnych i rotacyjnych, R1 oferuje niezrównaną efektywność i wydajność, a także pozwala na znaczną poprawę zakresu pracy. Podczas, gdy jej poprzedniczka pracowała w częstotliwościach 15-100Hz, nowy kompresor zastosowany w Therma V może się poszczycić znacznie rozszerzonym zakresem działania 10-135Hz z poprawioną wydajnością przy częściowym obciążeniu. Jakie korzyści przynosi to użytkownikowi? Przede wszystkim mogą się oni szybciej cieszyć pożądaną temperaturą wewnętrzną lub, mówiąc inaczej, większym komfortem termicznym w krótszym czasie. Sprężarka R1, która jest punktem zwrotnym w grze, zwiększa stabilność pracy urządzenia Therma V R32 Split i zmniejsza zużycie energii, eliminując ruch przechylania się zespołu spirali typowy dla konwencjonalnych sprężarek.

Przekonując klientów do wyboru urządzenia proekologicznego, należy także pamiętać, by było ono przyjazne w użytkowaniu. W końcu im wygodniejsze urządzenie w użyciu, tym bardziej prawdopodobne, że ludzie właśnie je wybiorą. Dzięki dołączonemu sterownikowi RS3, można szybko i łatwo sprawdzić status i harmonogram działania LG Therma V R32 Split. Sterownik daje pełną kontrolę zużycia energii, zmniejszając straty i koszty eksploatacji. Dzięki modułowi Wi-Fi i aplikacji LG SmartThinQ na smartfony, użytkownicy mogą monitorować i zdalnie sterować produktami. Aplikacja pozwala uzyskać dostęp do większości funkcji w panelu sterowania Therma V R32 Split. Dzięki niej łatwo jest ustawić pożądaną temperaturę z dowolnego miejsca na Ziemi i powrócić do idealnie przygotowanego środowiska w obrębie własnego domu.

W ostatnich latach branża HVAC zrobiła znaczne postępy, aby stać się bardziej ekologiczną, oferując przyjazne dla środowiska rozwiązania. Therma V R32 Split LG to wyjątkowe urządzenie, które spełni oczekiwania nawet najbardziej wymagających klientów. Niezawodna wydajność, wynikająca z połączenia nowoczesnej sprężarki i ekologicznego czynnika chłodniczego, a także niższe zużycie energii i emisji szkodliwych substancji – to wszystko czego potrzeba.

Therma V R32 Split pokazuje, że konsumenci nie muszą już wybierać między „ekologią” i „skutecznością”. Dzięki ciągłym badaniom i rozwojowi oraz zaangażowaniu w działania sprzyjające środowisku, firma LG utorowała drogę nowej generacji bardziej ekologicznych systemów AWHP.

 

Dowiedz się więcej

 

Źródło: LG