Nowe pompy ciepła serii H wyróżniają się przede wszystkim nową konstrukcją jednostki wewnętrznej, ponieważ jest ona mniejsza od wcześniejszych modeli, a do tego i łatwiejsza w montażu. Kolejną zaletą nowych jednostek, o mocy 3 i 5 kW, jest ich wysoka klasa efektywności energetyczna A++ , zarówno przy temperaturze 35°C, jak i 55°C. Dzięki takiej klasie energetycznej pompy doskonale nadają się do stosowania w domach energooszczędnych.

Wraz z nowym rokiem Panasonic wprowadza nowe pompy ciepła typu split Aquarea H.

Nowa seria pomp ciepła Aquarea H została zaprojektowana z myślą o ułatwieniu instalacji, a także konserwacji systemu. Obudowa jednostki wewnętrznej mieści teraz więcej elementów, a jednocześnie zajmuje mniej miejsca niż poprzednie modele. Filtr wody wraz z nowymi, skuteczniejszymi zaworami odcinającymi dopływ został umieszczony w przedniej części jednostki, dzięki czemu dostęp do niego jest ułatwiony. Dodatkowo pompa została wyposażona w nowy czujnik przepływu wody, który mierzy jej prędkość i pozwala kontrolować pracę urządzenia.


Przebudowie uległo też orurowanie. Wszystkie przyłącza zostały umieszczone w przedniej części urządzenia w jednym rzędzie, by zapewnić do nich łatwy dostęp. Dodatkowym atutem jest też łatwy dostęp do płyty sterującej, która jest zamknięta w skrzynce umiejscowionej z przodu jednostki, a nie jak w większości modeli z boku. Aby się do niej dostać, wystarczy odkręcić 6 śrub. To wszystko sprawia, że zarówno sama instalacja, jak i wszystkie prace konserwacyjne są prostsze i zajmują mniej czasu.

Cechą wyróżniającą pompy ciepła generacji H jest łatwy w użyciu panel sterowania, który zapewnia użytkownikom większą kontrolę nad systemem i szereg nowych funkcji zarządzania. Oferuje on m.in. możliwość wyświetlenia współczynnika COP, monitorowanie zużycia energii w skali dnia, tygodnia i roku. Do jego podstawowych funkcji należą również automatyczne przełączanie trybów ogrzewania i chłodzenia, automatyczna regulacja wydajności ze względu na temperaturę panującą w pomieszczeniu, a także możliwość konfiguracji trybu wakacyjnego czy też suszenia betonu. Co więcej, panel umożliwia sterowanie i kontrolę nad dwoma niezależnymi obiegami grzewczymi. Dla większej wygody nowy panel został wyposażony w 3,5-calowy wyświetlacz LCD z dużymi, czytelnymi przyciskami, a jego menu dostępne jest w 10 językach, w tym polskim. Co ważne, nowy panel z czujnikiem temperatury można odłączyć od urządzenia i zamontować w dowolnym pomieszczeniu, tak by zdalne sterować systemem. Do jednostki wewnętrznej wystarczy wówczas dołączyć element maskujący zapewniający estetyczny wygląd.

Na efektywność i elastyczność nowych jednostek z serii H wpływa także szereg opcji dodatkowych. Użytkownicy mogą zainstalować opcjonalną płytkę sterującą PCB (CZ-NS4P), która umożliwia zarządzaniem funkcjami, takimi jak: przełącznik solarny i zewnętrzny pomiędzy ogrzewaniem a chłodzeniem oraz sygnał 0-10 V sterujący wydajnością. Ponadto konstrukcja pomp zaprojektowana została do zastosowania z zaworem trójdrogowym, który posiada dwie rury wylotowe, dając instalatorom większą elastyczność podczas projektowania systemu i zwiększoną moc wyjściową.

Pompy ciepła Aquarea generacji H doskonale wpisują się w wymagania współczesnych użytkowników i instalatorów - mówi Tomasz Lenarczyk, Product Manager w firmie Panasonic. – Nowa konstrukcja jednostki pozwala znacząco skrócić i uprościć zarówno samą instalacje, jak i wszelkie prace konserwacyjne. Z kolei użytkownicy otrzymują efektywne oraz energooszczędne rozwiązanie, którym mogą dowolnie, w prosty sposób sterować - mówi Tomasz Lenarczyk. 

 

Uzyskaj więcej informacji na temat systemów klimatyzacji