Oddychanie jest istotą naszego życia. Czym oddychamy na co dzień? Poziom zanieczyszczenia powietrza w pomieszczeniach może być nawet 100 razy większy niż poziom zanieczyszczenia powietrza na zewnątrz. Mimo wszystko większość z nas ponad 90% swojego czasu spędza w pomieszczeniach.

Wentylacja w domu - dlaczego warto?

Kiedy gotujemy zapachy, gazy, produkty spalania rozchodzą się w powietrzu. Żyjemy w otoczeniu kurzu i różnych mikro cząsteczek. Tak samo pary środków chemicznych których używamy w domu. Nie wentylowane pomieszczenia gromadzą wirusy i bakterie. Prowadzi to powstawania pleśni i skraplania wilgoci na oknach. Jeśli mamy kominek w domu, tlenek węgla może przenikać do pokoju. Najprostszym rozwiązaniem, aby przewietrzyć pomieszczenia jest otwarcie okien. Jednak otwarte okna powodują, że do wewnątrz pomieszczenia dostaje się wiele hałasu, kurzu, alergenów, owadów i pasożytów. Otwarcie okien w zimę powoduje natychmiastową utratę ciepła, jak również niezdrowe przeciągi. Nawet jeśli wietrzymy pokój przez 3 godziny, to świeżym powietrzem będziemy się cieszyć 30 minut.Jak możemy żyć w zdrowym środowisku, oddychać świeżym powietrzem i oszczędzać energię?

Komfort w domu zagwarantuje nam energooszczędny system wentylacji z odzyskiem ciepła. Jak działa taki system?
Pokoje wyposażone są w kanały doprowadzające świeże i odprowadzające zużyte powietrze . System obsługuje centrala wentylacyjna. 
Świeże powietrze z zewnątrz zasysane jest do pomieszczeń. Zanieczyszczone powietrze zasysane jest z pomieszczeń do centrali wentylacyjnej tak, aby uniknąć zmieszania z powietrzem świeżym.  Po tym jak świeże powietrze zostaje oczyszczone, pochłania ono ciepło  z powietrza wyciąganego z pomieszczeń, a następnie oddawanego na zewnątrz.W ten sposób uzyskujemy dużą oszczędność energii potrzebnej do ogrzania powietrza. Ten proces nazywa się odzyskiem ciepła. Ogrzane powietrze dostarczone jest do pokoi. Innowacyjny, obrotowy wymiennik ciepła stosowany w centralach wentylacyjnych Komfovent, może odzyskać nawet do 92% ciepła.


Sprawdź, gdzie można kupić centrale KomfoventNie możemy zobaczyć lub usłyszeć ciepłego powietrza, być może nawet go nie odczujemy. Jednak dzięki temu możemy stworzyć zdrowe i bezpieczne środowisko dla swojej rodziny.

 

Źródło: Ventia