Vitocal 100-A nowość wśród pomp ciepła
Podczas największych targów branży grzewczo-instalacyjnej ISH we Frankfurcie, firma Viessmann zaprezentowała najnowszą rewersyjną pompę ciepła - Vitocal 100-A. Urządzenie typu powietrze/woda łączy w sobie dwie funkcje, zarówno ogrzewa, jak i chłodzi. Zastosowanie pompy ciepła Vitocal 100-A zmniejsza zapotrzebowanie energii z konwencjonalnego źródła ciepła, redukując tym samym koszty eksploatacji.
Około 60% zapotrzebowania na energię w Polsce możemy czerpać, wykorzystując odnawialne źródła energii. Produkty Viessmann w efektywny sposób korzystają z surowców energetycznych, a także z odnawialnych źródeł energii. Jedną z propozycji Viessmann jest najnowsza pompa ciepła, Vitocal 100-A. Jest to rewersyjna pompa typu powietrze/woda ze sprężarką elektryczną do ogrzewania w instalacjach modernizowanych. Głównym źródłem energii jest powietrze, do którego dostęp ma każdy z nas, bez żadnych dodatkowych kosztów. Urządzenie jest dwufunkcyjne, ogrzewa, ale także może chłodzić, co jest atrakcyjnym rozwiązaniem podczas upalnych, letnich dni.
Zewnętrzne usytuowanie pompy ciepła gwarantuje wysoki komfort użytkowania. Nowy system wentylatorów z profilowanymi łopatkami pozwala zredukować hałas o 4 dB(A).
Vitocal 100-A może pracować przy temperaturach powietrza na zewnątrz do -15oC. Niezależnie jednak od panującej temperatury zewnętrznej, dla zapewnienia ekonomicznej pracy, pompa w pierwszej kolejności czerpie energię z uruchomienia sprężarki. Jest to możliwe dzięki wbudowanemu regulatorowi. Gdy moc grzewcza regulatora nie jest wystarczająca do utrzymania zadanej temperatury, dodatkowo włączane jest ogrzewanie elektryczne.
Zakres mocy pompy Vitocal 100-A w trybie grzewczym wynosi od 8,6 do 14,5 kW, a w trybie chłodzenia od 8,2 do 14,2 kW.
Pompa ciepła Vitocal 100-A jest niezwykle łatwa w instalacji. Zestaw hydrauliczny umożliwi przygotowanie złączy przed dostarczeniem pompy ciepła.
Zalety płynące z użytkowania pompy ciepła Vitocal 100-A to przede wszystkim zmniejszenie zapotrzebowania na energię z konwencjonalnego źródła ciepła - redukuje się tym samym koszty eksploatacji, oraz w sposób znaczący zmniejsza emisję CO2 do atmosfery – głównego związku odpowiedzialnego za efekt cieplarniany.