W 2018 roku wystartował program Czyste Powietrze, warto o tym przypominać. Jeśli budujesz dom i chcesz zadbać o energooszczędność lub planujesz wymianę ogrzewania w swoim starym domu, ten program jest właśnie dla Ciebie!

Trwa program Czyste Powietrze!

To okazja do dofinansowania Twoich inwestycji!

Akcja ta umożliwia właścicielom domów jednorodzinnych, staranie się o dofinansowanie przy modernizacji cieplnej budynku, jak i wymianie źródła ciepła w istniejącym obiekcie. Program skupia się na termomodernizacji oraz efektywnym zarządzaniu energią w gospodarstwach domowych. W praktyce oznacza to, że dotyczy większości poważniejszych inwestycji związanych z lepszym i wydajniejszym ogrzewaniem domu. Start programu daje dużą obietnicę nie tylko w zakresie oszczędności, ale też ekologii i dbałości o środowisko naturalne.

Adresatem programu są właściciele domów jednorodzinnych, a przedmiotem dofinansowania - czynności związane z ogólnie pojętym zmniejszeniem ilości zużywanej energii cieplnej. Może to być dofinansowanie zakupu okien bądź wymiany starego źródła ogrzewania, jak wysoko emisyjnych kotłów, na nowoczesne urządzenia grzewcze. Warto poznać szczegóły programu, gdyż każdy inwestujący w swój dom, czy to właśnie budowany czy remontowany, może z niego skorzystać. Idą za tym konkretne oszczędności finansowe.

Program ruszył jesienią zeszłego roku, a wnioski można składać do końca czerwca 2029 roku. Wszystkie informacje na temat programu dostępne są na stronach ministerstwa. 

Szczegóły dotyczące programu

Wszystkie pompy ciepła z oferty LG spełniają wymagania Programu Czyste Powietrze. Therma V to pompa ciepła typu powietrze-woda, która świetnie sprawdzi się w nowych, jak i modernizowanych domach, zapewniając zaawansowaną technologię grzewczą i oszczędność energii. Therma V jest rozwiązaniem grzewczym współpracującym z instalacją ogrzewania podłogowego, a także grzejnikowego. Ponadto pompa może być użyta do przygotowania ciepłej wody użytkowej oraz współpracy z kolektorami słonecznymi lub panelami fotowoltaicznymi. Wykorzystanie technologii inwerterowej i pobieranie energii z otoczenia gwarantuje, że rozwiązanie to jest 4 razy bardziej wydajne energetycznie niż instalacje z kotłem grzewczym.

Przy termomodernizacji domu pompa ciepła Therma V w celu optymalizacji efektywności energetycznej może być podłączona do istniejącego systemu zasilanego przez kocioł grzewczy. Model wysokotemperaturowy może całkowicie zastąpić istniejący kocioł grzewczy, gdyż pozwala na podgrzanie wody do temperatury sięgającej 80oC. Bogaty asortyment powoduje, że LG jest w stanie sprostać każdemu wyzwaniu. W swojej ofercie posiadamy rozwiązania typu monoblok, jak i split.

 

Dowiedz się więcej