Przez długi czas konwencjonalne systemy grzewcze do ogrzewania budynku wykorzystywały paliwo gazowe, olejowe lub elektryczne. W takich systemach grzewczych pomijano aspekty środowiskowe, jak np. zużycie paliw kopalnych i zanieczyszczenie środowiska. W ostatnich latach wzrasta jednak zainteresowanie tymi przyjaznymi dla środowiska urządzeniami, a żeby zaspokoić potrzeby rynku, producenci stale rozwijają technologię pomp ciepła, tworząc najbardziej wydajne i przyjazne dla środowiska systemy w branży.

Portfolio produktów grzewczych LG, jako wiodącego dostawcy systemów HVAC, obejmuje szeroką gamę wysoce energooszczędnych i zaawansowanych systemów energii odnawialnej. Misją LG jest zapewnienie właściwego rozwiązania grzewczego dla każdych wymagań i budynku.

Pompa ciepła typu powietrze-woda jest urządzeniem przekształcającym energię z powietrza, ziemi i wody w ciepło do celów użytkowych. Ta zmiana odbywa się poprzez zaawansowany cykl chłodniczy. Inaczej mówiąc, odnosi się do techniki przenoszenia ciepła z odnawialnych źródeł energii, takich jak powietrze lub woda. Energia potrzebna do wytworzenia niezbędnego ciepła, w porównaniu do kotłów wykorzystujących konwencjonalne paliwa kopalne, gaz czy olej, wynosi jedną czwartą, a pozostałe trzy czwarte wykorzystywane jest z energii odnawialnej, takiej jak woda czy powietrze.

Rozwiązanie grzewcze LG gwarantuje bardziej ekologiczny i energooszczędny system dla Twojego domu i biura, dzięki ciągłym badaniom i rozwojowi zielonych technologii, takich jak czynnik chłodniczy R32 i sprężarka spiralna R1.

Budownictwo mieszkaniowe

Rozwiązanie ogrzewania mieszkaniowego LG może równocześnie pokrywać zapotrzebowanie na centralne ogrzewanie i ciepłą wodę użytkową w domu. W porównaniu z konwencjonalnym systemem kotłowym, jest bardziej wydajny i redukuje emisję CO2 w miarę użytkowania energii odnawialnej z powietrza zewnętrznego. Ponadto, te rozwiązania grzewcze można łączyć z inteligentnymi rozwiązaniami sterującymi,  LG SmartThinQTM. THERMA V to system pomp ciepła typu powietrze-woda firmy LG, stworzony specjalnie dla nowych i modernizowanych domów. THERMA V może być stosowana jako wielofunkcyjne rozwiązanie do ogrzewania i chłodzenia pomieszczeń, a także przygotowania ciepłej wody użytkowej.

W roku 2019 LG Electronics wprowadza na rynek nową pompę ciepła Therma V Split na ekologiczny czynnik R32. Zalety urządzenia:

  • wysoka wydajność ogrzewania nawet w niskiej temperaturze,
  • szeroki zakres pracy,
  • zmniejszony poziom hałasu.

Zaawansowana technologia zapewnia jeszcze łatwiejsze użytkowanie dzięki zastosowaniu:

  • sterownika z intuicyjnym interfejsem,
  • własnego rozwiązania Wi-Fi (SmartThinQTM),
  • monitorowania informacji o zużyciu energii.

Koncepcja Split Hydrobox

THERMA V typu Split Hydrobox konstrukcyjnie jest rozdzielona i instalowana wewnątrz i na zewnątrz budynku. Dwie jednostki są połączone orurowaniem wypełnionym czynnikiem chłodniczym, a elementy po stronie wodnej, jak naczynie wzbiorcze, wymiennik ciepła czy pompa wodna, znajdują się wewnątrz jednostki wewnętrznej. Ponadto wszystkie podzespoły wodne związane z ogrzewaniem znajdują się wewnątrz. W ten sposób nie trzeba martwić się o problemy związane z zamarzaniem, niezależnie od zewnętrznej temperatury otoczenia.

Ten sam wygląd – lepsze podzespoły


Kluczowe parametry i porównanie do poprzedniego modelu ( na R410A)

Nowa jednostka Therma V Split R32 posiada niski potencjał tworzenia efektu cieplarnianego (GWP – Global Warming Potential)

Wysoka wydajność ogrzewania nawet w niskiej temperaturze

R32 Split gwarantuje doskonałą wydajność ogrzewania - szczególnie w niskiej temperaturze otoczenia. Wydajność grzewcza przy temperaturze zewnętrznej -7℃ DB jest taka sama jak nominalna, a wydajność grzewcza w przy temperaturze zewnętrznej -15℃ DB wynosi ponad 85% nominalnej wydajności. Wydajność ogrzewania R32 Split w niskiej temperaturze otoczenia została zwiększona o ponad 18% w porównaniu z Splitem R410A. 

Wysoka efektywność energetyczna

Dyrektywa w zakresie etykiet energetycznych jest ważnym czynnikiem wyboru urządzenia grzewczego na europejskim rynku ogrzewania. Typ R32 Split ma oznaczenie etykiety energetycznej A+++ w rozporządzeniu dotyczącym etykietowania energetycznego ErP. 

Szeroki zakres działania

Dzięki temperaturze wody wylotowej mogącej osiągać do 65°C, gama grzejników średnio temperaturowych może być w pełni wykorzystana. W rezultacie pompa ciepła R32 Split ma wysoką konkurencyjność w przypadku wymiany obecnego źródła ogrzewania, jak również zastosowania nowego systemu.

 

Dowiedz się więcej

 

Autor:

Jakub Lejman
Product Engineer
Air Solution