Panasonic rozszerzył linię powietrznych pomp ciepła Aquarea T-CAP o modele z trybem Super Quiet. Jednostki o mocach 9 kW, 12 kW i 16 kW zostały stworzone z myślą o budynkach mieszkalnych, w których cicha praca odgrywa kluczowa rolę.

Superciche pompy ciepła Aquarea T-CAP w ofercie Panasonic

Aquarea T-CAP to nowość, która wyróżnia się możliwością pracy w trybie Super Quiet. Tryb ten zapewnia agregatowi zewnętrznemu pracę na poziomie 50 dB(A). Z kolei jednostki wewnętrzne generują bardzo niewielki szum na poziomie 10-12 dB(A). Istotna redukcja dźwięku została osiągnięta dzięki materiałom pochłaniającym dźwięki, które są powszechnie stosowane w pojazdach i systemach komputerowych. Pozwala to na zainstalowanie pompy ciepła w budynkach mieszkalnych, które znajdują się bardzo blisko siebie, a także w biurach i innych obiektach komercyjnych.


W skład nowej serii SQ wchodzą 3 modele trójfazowe o mocach 9 kW, 12 kW i 16 kW. Poza wyjątkowo cichą pracą jednostki, seria wyróżnia się także wysoką klasą energetyczną A++ oraz wysokim współczynnikiem efektywności COP - do 5,03 przy temperaturze +7°C (według badania EHPA zgodnie z normą EN14511).


Cała linia Aquarea T-CAP, łącznie z modelami SQ, może pracować przy skrajnie niskich temperaturach zewnętrznych rzędu -28°C. Co więcej, w temperaturach do -20°C pompy zapewniają utrzymanie nominalnej wydajności bez dogrzewania wspomagającego. Linia umożliwia także podgrzewanie wody do temperatury 60°C, co pozwala na ich montaż w miejscach o chłodnym klimacie. 


Nową serię pomp ciepła można zainstalować zarówno w nowych, jak i modernizowanych budynkach. Urządzenia z powodzeniem, całkowicie zastąpią stare kotły gazowe lub olejowe, a w nowych instalacjach z ogrzewaniem podłogowym - grzejniki niskotemperaturowe czy nawet klimakonwektory. Dodatkowo jednostki można także podłączyć do instalacji ogrzewania solarnego lub instalacji fotowoltaicznej, co poprawia sprawność układu, a przede wszystkim - redukuje wpływ na środowisko.


Możliwość sterowania urządzeniami przez Internet z dowolnego miejsca jest wyjątkowym udogodnieniem dla użytkowników. Do tych celów, stworzony został moduł Aquarea Smart Cloud, który pozwala wszechstronnie regulować, monitorować i kontrolować pracę systemu. Za pomocą tego rozwiązania możliwa jest regulacja temperatury powietrza oraz wody użytkowej. Ponadto istnieje opcja wyboru trybu wakacyjnego, możliwość sprawdzenia systemu w zakresie ewentualnych usterek oraz monitorowanie zużycia energii w trybie dziennym, tygodniowym, miesięcznym lub rocznym. 

 

Dowiedz się więcej