Panasonic wprowadził do swojej oferty udoskonalony sterownik CZ-RTC3. CZ-RTC3 dedykowany jest do obsługi systemów PACi Elite oraz ECOi marki Panasonic. Sterownik wyposażony został w intuicyjny 3'' ekran oraz panel dotykowy, dzięki któremu możliwe jest sterowanie, monitorowanie pracy maksymalnie 8 jednostek wewnętrznych w trybie zarówno dziennym, jak i tygodniowym i miesięcznym.

Sterownik CZ-RTC3 ułatwia sterowanie systemami klimatyzacyjnymi Panasonic PACi Elite oraz Panasonic ECOi.

Takie połączenie oraz funkcja nieobecności umożliwiają oszczędzanie zużytej energii w obiektach komercyjnych. Funkcja nieobecności pozwala na ustawienie urządzeń w taki sposób, aby w trakcie pracy na przykład biura, urządzenia zapewniały w pełni komfort termiczny użytkownikom. Jednak na czas ich nieobecności urządzenie będzie pracowało bardziej oszczędnie.

Dodatkowo sterownik posiada wbudowane funkcje:

  • timer,
  • nastawy jednostek wewnętrznych,
  • regulacja prędkości wentylatora,
  • zmiana kierunku przepływu powietrza,
  • tryb pracy (Ogrzewanie, Chłodzenie, Osuszanie, Wentylacja, Automatyczny),
  • autodiagnostyka.


- Mając na uwadze rosnące koszty energii, kluczowa dla rozwiązań klimatyzacyjnych Panasonic jest nie tylko efektywność samych systemów, ale także możliwość kontrolowania ich pracy pod kątem optymalizacji zużycia energii. Nowa wersja sterownika CZ-RTC3 to bardzo prosty sposób, żeby na bieżąco śledzić najważniejsze paramenty jednostek i sterować nimi tak, by z jednej strony zapewniały komfort użytkownikom, a z drugiej dawały możliwość uzyskania oszczędności - mówi Tomasz Lenarczyk, Sales and Product Manager w firmie Panasonic.