Firma Smay udostępniła nowy program doboru jednostek napowietrzających iSWAY Adaptive®. Pod adresem isway.smay.eu można znaleźć wygodne narzędzie, dzięki któremu w szybki sposób dobierzemy urządzenia służące do różnicowania ciśnień i ochrony dróg ewakuacyjnych przed zadymieniem. Program jako jedyny na rynku daje możliwość doboru kompletnego zestawu urządzeń. Dodatkowo na stronie tlumiki.smay.pl projektanci systemów wentylacyjnych mogą skorzystać z programu doboru tłumików firmy SMAY.

SMAY - programy doboru jednostek napowietrzających i tłumików.

Program doboru iSway – sposób działania

Za pomocą programu doboru iSWAY można w wygodny sposób dobrać odpowiednie jednostki napowietrzające, policzyć wydatki dla zadeklarowanych przestrzeni chronionych (na podstawie normy PN-EN12101-6), a w rezultacie otrzymać gotową ofertę techniczną zawierającą schemat instalacji, opis techniczny oraz specyfikację zestawu. Program jest dostępny bez żadnych opłat i konieczności rejestracji. Ma wiele wariantów, co pozwala na dobór wielu jednostek składających się na złożony system różnicowania ciśnień dla kilku przestrzeni jednocześnie, zawiera również wiele cennych wskazówek dotyczących projektowania systemu wentylacji pożarowej. Program przeznaczony jest do budynków o wysokości nawet 200 m.

 

iSWAY-FC® Adaptive – informacje o produkcie

Kompaktowa jednostka napowietrzająca typu iSWAY-FC® Adaptive stanowi kompletny zestaw urządzeń do różnicowania ciśnienia umieszczony we wspólnej obudowie. Jednostki tego typu służą do nadciśnieniowej ochrony przed zadymieniem pionowych i poziomych dróg ewakuacyjnych w przypadku pożaru w budynkach o zróżnicowanym przeznaczeniu, takich jak budynki biurowe, mieszkalne, galerie handlowe i obiekty przemysłowe.

iSWAY-FC® Adaptive przeznaczony jest zarówno do montażu zewnętrznego, jak i do zabudowy wewnątrz budynku. Zastosowanie zaawansowanej automatyki sterującej oraz wysokiej jakości komponentów pozwala na literalne spełnienie wymagań funkcjonalnych normy europejskiej PN-EN 12101-6:2007, amerykańskiej NFPA 92A oraz opcjonalnie Instrukcji ITB nr 378/2002. W jednostkach typu iSWAY-FC® Adaptive zastosowano innowacyjny w branży zabezpieczeń przeciwpożarowych układ regulacji adaptacyjnej. Algorytm zastosowany w układzie, na którym oparta jest regulacja, ma umiejętność ciągłego uczenia się z wykorzystaniem sieci neuronowych. Oznacza to, że regulator MAC FC zapewnia automatyczną adaptację do zmieniających się warunków ewakuacji, jak również dynamicznych zmian parametrów otoczenia poprzez bieżącą identyfikację obiektu regulacji, np. klatki schodowej.

PobierzProgram doboru tłumików – działanie 

Program doboru tłumików firmy SMAY pozwala dobrać odpowiednie urządzenia spośród czterech rodzajów tłumików: tłumików akustycznych do okrągłych przewodów wentylacyjnych typu TAS i TAR oraz do prostokątnych przewodów wentylacyjnych typu TAP i TAPS. Program umożliwia pobieranie raportów i składanie zamówień. 

 

Dobierz tłumik