SEACE, Samsung Electronics Air Conditioner Europe, to nowa spółka firmy Samsung Electronics, która specjalizować się będzie w sprzedaży systemów klimatyzacji oraz klimatyzatorów konsumenckich w Europie. Ma też zapewnić konsolidację działalności handlowej, która prowadzona była do tej pory przez oddziały w 17 krajach europejskich i rozpocznie działalność w styczniu 2017 r.

Samsung stawia na wzrost sprzedaż systemów klimatyzacji w Europie

Samsung szacuje, że Europa stanowi drugi największy rynek B2B dla urządzeń klimatyzacyjnych na świecie – w tym roku odnotowano stabilny wzrost na poziomie 3,6 miliarda USD, który zgodnie z prognozami ma zwiększyć się do 4,2 miliarda USD do 2020 r.


Działalność firmy Samsung w dziedzinie urządzeń i rozwiązań klimatyzacyjnych zdecydowanie nabrała rozmachu dzięki licznym istotnym nowym produktom, w tym innowacyjnemu klimatyzatorowi kasetonowemu 360 (jedyna okrągła jednostka kasetonowa na rynku) oraz Super DVM (system klimatyzacji ze zmiennym przepływem czynnika chłodniczego).  


Jednym z kluczowych projektów zrealizowanych przez Samsungjest największy projekt DVM S Water zrealizowany w Europie i drugi co do wielkości na świecie w Warsaw Spire, którego inwestorem i deweloperem jest firma Ghelamco. Po Pałacu Kultury i Nauki jest to drugi co do wysokości budynek w Polsce oraz największy pod względem powierzchni kompleks biurowy w kraju. Obiekt oferuje 100 000 m2 nowoczesnej powierzchni biurowej na poziomie Excellent. Tworzą go trzy budynki: 220-metrowy budynek wieżowy A o 49 kondygnacjach i powierzchni 60 tys. mkw oraz dwa 55-metrowe budynki sąsiadujące B oraz C, po 15 kondygnacji każdy.


Firma Samsung dostarczyła na potrzeby budynku wieżowego System DVM S Water, składający się z ponad 170 agregatów VRF chłodzonych wodą z dwustopniowym odzyskiem ciepła, 3000 jednostek wewnętrznych typu kanałowego oraz 500 skrzynek odzysku ciepła, co przekłada się na moc nominalną urządzeń rzędu 7 MW.
Samsung Electronics Air Conditioner Europe (SEACE) będzie prowadzić niezależną działalność. Ma zapewnić specjalistyczną dystrybucję, wsparcie i szkolenia w zakresie technologii oraz rozwijając obsługę w sposób sprzyjający odnoszeniu sukcesów biznesowych przez partnerów SEACE w Europie.