Rozbudowany i wciąż modernizowany park maszynowy oraz wysokie kwalifikacje personelu, które wykorzystywane są przez CHEMOWENT do produkcji elementów wentylacji chemoodpornej z tworzyw sztucznych, pozwalają również na produkcję wielu elementów nietypowych.

Rozwiązania transparentne w wentylacji chemoodpornej.

Wśród nich pojawiły się ostatnio produkty, w których wykorzystuje się istotną cechę tworzywa PVC GLAS – transparentność.


Wykonane zostały okapy laboratoryjne z PVC z przepustnicami wentylacyjnymi , w których przednie ścianki są ruchome, mocowane za pomocą zawiasów i wykonane zostały z tworzywa PVC GLAS. Tworzywo PVC  charakteryzuje się  dobrą odpornością chemiczną, tworzywa PVC GLAS charakteryzuje się dodatkowo wysoką przepuszczalnością światła (do 88%), co predysponuje to tworzywo do instalacji wymagających bieżącego wizualnego nadzoru.

Sprawdź pełną ofertę CHEMOWENT


Wykonanie przednich ścianek okapów z przezroczystego tworzywa pozwala na bieżący wizualny podgląd procesów przebiegających na blatach roboczych, a w przypadku konieczności bezpośredniej interwencji ścianki mogą być podniesione do góry, by udostępnić blat do pracy.