LG ma zamiar wprowadzić na rynek maseczkę zasłaniającą twarz i nos, która nie będzie powodowała problemów z oddychaniem. LG PuriCare Wearable Air Purifier, bo tak będzie się nazywać, nie ma jeszcze dokładnej daty premiery, ale uruchomienia jej sprzedaży nie mogą się doczekać tysiące osób.

maseczka lg

Maseczka w mediach została już okrzyknięta mianem przenośnego oczyszczacza powietrza. Nie można się temu dziwić, ponieważ oferuje takie działanie. Wszystko przez wymienne filtry powietrza HEPA H13 (podobnych używa się w domowych oczyszczaczach) oraz wentylatory, które wspomagać będą oddychanie. Sama maseczka będzie umożliwiała wygodne noszenie przez wiele godzin, w trakcie których nie będą nam straszne wirusy i zanieczyszczenia.

Działanie maseczki możliwe jest dzięki wbudowanemu akumulatorowi o pojemności 820 mAh. Wystarcza on na 2 godziny pracy z maksymalną prędkością wentylatorów lub 8 godzin normalnej pracy. Skąd taka różnica? Jest to uzależnione od czujnika oddechu, który badać będzie rytm oddychania, a następnie do niego dobierze jedną z trzech prędkości pracy wentylatorów.

lg puricare wearable

Ciekawym rozwiązaniem jest też etui. Wbudowane diody LED mają za pomocą promieniowania UV niszczyć bakterie, które osiadły na urządzeniu w trakcie korzystania. W etui maseczka będzie mogła być ładowana, a ponadto informacje o konieczności wymiany filtra będą wysyłane na aplikację LG ThinQ w telefonie.

Swoje zastosowanie maseczka znajdzie nie tylko na zewnątrz, ale także w pomieszczeniach. Niestety nie będzie jej można kupić wszędzie. Do sprzedaży trafi w ostatnim kwartale tego roku w wybranych państwach.