Niedawno uruchomiona linia pomp ciepła powietrze-woda Aquarea generacji H od Pansonic zyskała nowy panel sterowania. Dzięki niemu możliwe jest odłączenie sterownika od jednostki i zamontowanie go w dowolnym pomieszczeniu. Wbudowany czujnik temperatury pozwala wyeliminować potrzebę instalacji termostatu oraz zapewnia wygodną kontrolę pracy pompy i poziomu zużycia energii.

Nowy sterownik został zaprojektowany specjalnie dla pomp ciepła generacji H. Jest on wyposażony w ekran LCD wysokiej rozdzielczości (3,5-calowy) z czytelnymi przyciskami. Menu nowego produktu dostępne jest w 10 językach, także w j. polskim. Takie rozwiązanie usprawnia zarządzenie systemem oraz dostarcza informację o pracy jednostki, nie tak jak dotychczas w formie kodów, a wersji tekstowej. Dzięki intuicyjnej obsłudze, nie ma konieczności czytania wielostronicowych instrukcji.

 

Zdalne sterowanie systemu i zintegrowanie urządzenia z funkcją Aquarea Smart Cloud, pozwala na kontrolowanie pracy pomp ciepła Panasonic z dowolnego miejsca na świecie, dzięki smartfonom, tabletom lub komputerom. Nowy panel zapewni aktualne informacje dotyczące temperatury pomieszczenia, ale także daje dostęp do innych parametrów, jak współczynnik COP czy zużycie energii w skali dnia, tygodnia i roku. Do podstawowych funkcji sterownika należy automatyczne przełączanie trybów ogrzewania i chłodzenia, regulacja wydajności ze względu na temperaturę pomieszczenia oraz możliwość konfiguracji trybu wakacyjnego czy suszenia betonu.


Zobacz gdzie kupić

 

Wszystkie dodatkowe funkcje sterowania dostępne są po zainstalowaniu opcjonalnej płytki sterującej PCB (CZ-NS4P). Umożliwia ona także zarządzenia temperaturą wody w basenie oraz kontrolę nad dwiema niezależnymi strefami grzewczymi. Sam sterownik pozwala na dodatkową regulację temperatury zbiornika buforowego oraz zarządzanie sygnałem 0-10 V. Oznaczenie Smart Grid Ready, świadczy o tym, że jednostki Aquarea są przystosowane do współpracy z systemem sterowania inteligentną siecią elektroenergetyczną.

 

 

W linii pomp ciepła generacji H znajdą się jednostki o mocy od 3 kW do 9 kW. Ich projekt powstał z myślą o ułatwieniu ich obsługi i instalacji. Kompaktowa obudowa jednostki zewnętrznej oraz umieszczenie przyłączy w przedniej części urządzenia zapewnia oszczędności w zakresie czasu i ekonomii. Użytkownicy zyskali natomiast pełną kontrolę nad pracą pompy. Wśród zalet urządzenia należy wspomnieć o najwyższej klasie efektywności energetycznej A++, zapewniającej ograniczenie zużycia energii. 

 

Wszystko o systemach klimatyzacji i ogrzewania Panasonic Dowiedz się więcej o firmie