Jest już zaktualizowany zestaw AKU Kit, który służy do łączenia jednostek zewnętrznych z serii ECOi, ECO G i PACi z wymiennikami ciepła w centralach wentylacyjnych. Przeznaczony jest on głównie do obiektów komercyjnych oraz do dużych budynków wymagających kontroli jakości powietrza.

Panasonic-zaktualizowany zestaw AKU Kit łączący jednostki zewnętrzne z serii ECOi, ECO G i PACi  z wymiennikami ciepła w centralach.

Zestaw Panasonic AHU może być podłączony do wielu interfejsów umożliwiających dopasowanie wydajności agregatów do zapotrzebowania centrali wentylacyjnej. Można go zintegrować zarówno z jednostkami ECOi i ECO G w zakresie mocy od 16 do 56 kW, jak również z jednostkami PACi w zakresie od 5 do 28 kW. Kontrola układu odbywa się za pomocą sygnału napięciowego 0-10 V w zakresie od 40 do 120 proc. w krokach 5-procentowych. Możliwe jest też sterowanie z poziomu systemu zarządzania budynkiem BMS, jak również poprzez standardowy sterownik CZ-RTC2.

Zestaw AHU składa się ze skrzynki sterującej, zawierającej układ sterowania PCB, elektronicznego zaworu rozprężnego wraz ze sterownikiem (dla ECOi i ECO G) oraz 4 czujników temperatury. Układ PCB pozwala kontrolować wentylator pod kątem wybranych parametrów i jednocześnie integruje z nim wszystkie zewnętrzne urządzenia sterujące. Jest on wyposażony w złącze beznapięciowe, które umożliwia takie operacje, jak włączanie i wyłączanie urządzenia, wybór trybu pracy, nastawienie temperatury, a także wyświetla informację o błędach. Oprócz tego system wysyła sygnały wyjściowe odszraniania i żądania pracy. Kontrolowana jest także temperatura powietrza nawiewanego, co pozawala uniknąć zbyt niskich temperatur nawiewu w trybie chłodzenia i zbyt wysokich w trybie ogrzewania.

Nowy zestaw przyłączeniowy Panasonic AHU wyróżnia możliwość prostej i elastycznej instalacji. AHU Kit ma wbudowany sterownik, co pozwala zredukować o godzinę czas potrzebny na jego instalację. Z kolei sama szafka sterująca spełnia standard IP65, co oznacza, że jest odporna na wnikanie pyłu oraz strumienie wody, dzięki czemu może zostać umieszczona także na zewnątrz.

- Nowy zestaw przyłączeniowy AHU pozwala w bardzo prosty sposób zaprojektować system wentylacyjny zintegrowany z agregatami VRF, zarówno ECOi, jak i ECO G (GHP), oraz wszystkimi agregatami systemu PACi. Zarządcy budynków mogą dzięki niemu kontrolować temperaturę i jakość powietrza. W efekcie rozwiązanie wpływa zarówno na poprawę komfortu użytkowników, jak
i wydajność systemu, co z kolei przekłada się na oszczędność zużycia energii - tłumaczy Tomasz Lenarczyk, Sales and Product Manager w firmie Panasonic.

Zestaw Panasonic AHU może być łatwo dopasowany do instalacji VRF, dzięki specjalnemu modułowi VRF Designer, który pozawala zaprojektować cały system i wybrać odpowiednie wymiary. Ponadto jest on kompatybilny z oprogramowaniem AutoCAD i umożliwia importowanie istniejących rysunków .dwg.