Panasonic przedstawia 3-rurowy system VRF ECOi-EX MF3. Rozwiązanie zapewnia wydajną pracę nawet w ekstremalnych temperaturach otoczenia. Ponadto oferuje wysokie współczynniki SEER i SCOP przy pełnym obciążeniu oraz większą elastyczność projektowania instalacji w związku ze zwiększeniem długości orurowania i liczby możliwych do podłączenia jednostek wewnętrznych.

Seria MF3 została stworzona, by znacząco podnieść wydajność energetyczną, o czym świadczy współczynnik ESEER 7,05 (dla modelu o mocy 28kW) i SCOP 4,85 (dla modelu o mocy 22,4kW) – obie wartości są zgodne z rozporządzeniem Komisji Europejskiej 2016/2281 (LOT21). Panasonic przeprojektował także wymiennik ciepła. Dwupowierzchniową konstrukcję zastąpiono wymiennikiem składającym się z trzech połączonych powierzchni, które pozwalają zoptymalizować i usprawnić wymianę ciepła. W połączeniu z wysoce wydajnym projektem orurowania, efektywność wymiany ciepła wzrosła o 5%, co pozwoliło zaprojektować bardziej ekonomiczne rozwiązanie dla budynków komercyjnych.

ECOi-EX MF3 pozwala na produkcję c.w.u. w temperaturze do 65°C. System odzyskuje ciepło odpadowe z jednostek wewnętrznych, które pracują w trybie chłodzenia i dostarcza je do specjalnego zbiornika c.w.u. Dzięki temu rozwiązanie jest idealne dla hoteli i budynków mieszkalnych, generujących duże zapotrzebowanie na c.w.u.

Wydajność sezonowa oraz niezawodność w ekstremalnych temperaturach zewnętrznych to dodatkowe zalety układu ECOi MF3. System może pracować z pełną mocą przy temperaturze otoczenia do 43°C, a także zapewniać doskonałą wydajność chłodzenia nawet, gdy temperatura wzrasta do 52°C.

Ergonomicznie zaprojektowany układ ECOi MF3 zapewnia dużą elastyczność instalacji. Agregat obejmuje wąską skrzynkę odzysku ciepła o szerokości zaledwie 200mm, która ułatwia instalację przy ograniczonej przestrzeni międzysufitowej. Dodatkowo wydajność pracy systemu gwarantowana jest nawet przy długości rurociągu wydłużonej do 200m między jednostkami wewnętrznymi i zewnętrznymi. W rezultacie ECOi EX jest idealnym rozwiązaniem dla rozległych obiektów, takich jak dworce kolejowe, lotniska, szkoły lub szpitale, w których poszczególne urządzenia muszą być oddalone od siebie. Ponadto, do agregatu ECOi MF3 można podłączyć szeroką gamę jednostek wewnętrznych, co jest szczególnie ważne dla biur i hoteli z wieloma pokojami, gdzie konieczne jest zapewnienie komfortu cieplnego przy zachowaniu doskonałej efektywności energetycznej.

Nowa konstrukcja zakrzywionego kanału wylotowego powietrza poprawia aerodynamikę, gwarantując płynniejszy przepływ powietrza i tym samym obniżenie poziomu hałasu. Co więcej, opór powietrza został zmniejszony, dzięki zwiększeniu obszaru wylotu powietrza oraz za sprawą płaskiej konstrukcji osłony wentylatora. W rezultacie poziom hałasu, jaki generuje jednostka podczas pracy jest ograniczony do minimum.

ECOi-EX MF3 to niezwykle energooszczędne rozwiązanie, zapewniające komfort przy jednoczesnym ograniczeniu kosztów eksploatacji. System oferuje maksymalną wydajność, moc działania, niezawodność oraz wygodę, co pozwala idealnie sprawdzić się w wielu zastosowaniach komercyjnych.

Dostępne modele: U-8, 10, 12, 14, 16 i MF3E8. 

 

Dowiedz się więcej