Panasonic Heating and Cooling przedstawia nową serię - chillery ECOi-W. Rozwiązanie świetnie sprawdzi się w hotelach, obiektach handlowych i przemysłowych.

 

wysokie wskaźniki efektywności SEER – średnio 3,85 i SCOP 3,32,
 wysokiej jakości komponenty,
 komfort i cicha praca,
instalacja dopasowana do potrzeb użytkownika.

 

Dostępne w różnych rozmiarach agregaty zapewniają moc grzewczą i chłodniczą od 20kW do 210kW. Gwarantują przy tym wysokie wskaźniki SEER/SCOP (SEER średnio 3,85 i SCOP na poziomie 3,32). Kompaktowy rozmiar oraz cicha praca to cechy wyróżniające urządzenia ECOi-W. Dodatkowo zostały one zaprojektowane i zoptymalizowane pod kątem łatwej obsługi i konserwacji.

Agregaty chłodnicze z pompą ciepła Panasonic wyposażono w wysokiej jakości komponenty, m.in. specjalne wymienniki przyspieszające proces odszraniania, powłokę antykorozyjną Blue Fin i elementy zapewniające niski poziom hałasu.

Cały asortyment ECOi-W jest dodatkowo kompatybilny z chmurą, co usprawnia obsługę urządzeń i gwarantuje wygodę zdalnego sterowania oraz konserwacji. To z kolei pomaga zapobiegać awariom i optymalizować koszty. Dla agregatów w przedziale 140–210kW dostęp do chmury jest w standardzie. Seria współpracuje ze znanymi systemami zarządzania budynkiem (BMS) i systemami VRF, co pozwala na skuteczne monitorowanie i zarządzanie urządzeniami.

Rozwiązanie można dostosować do indywidualnych wymagań klienta, decydując się na najbardziej odpowiednią specyfikację (typ pompy czy opcje hydrauliczne) z oferty agregatów chłodniczych z pompą ciepła Panasonic. Seria ta jest świetnym rozwiązaniem dla biur, hoteli i budynków przemysłowych, w szczególności tych o nietypowych wymaganiach.

Agregaty ECOi-W gwarantują optymalną wydajność w każdych warunkach klimatycznych. Działają w trybie ogrzewania przy temperaturach zewnętrznych już od -17°C oraz w trybie chłodzenia przy temperaturach zewnętrznych do 50°C. Dzięki ograniczającej odszraniane konstrukcji wymienników, urządzenia osiągają do 15% wyższy współczynnik COP w porównaniu do rozwiązań ze standardowymi wymiennikami. Para wymienników może być wykorzystana do rozmrażania, podczas gdy pozostałe pracują w trybie ogrzewania. Ten naprzemienny cykl zapewnia dopływ ciepłej wody nawet przy niskich temperaturach. Maksymalna temperatura wody wylotowej do ogrzewania wynosi 50°C lub 55°C dla jednostek o mocy 140-210kW.

Poza tym, że seria ECOi-W jest kompatybilna z chmurą, każdy model wyposażony został w prosty, przyjazny dla użytkownika panel sterowania, który zawiera inteligentny układ logiczny do pomiaru temperatury wody wylotowej. Panel pozwala również wybrać automatyczny tryb testowy oraz tryb nocny, umożliwiający obniżenie zużycia energii oraz poziomu hałasu, co jest idealnym rozwiązaniem dla hoteli.

Dla nowej serii chillerów ECOi-W stworzono kompletny katalog zawierający wszystkie niezbędne informacje dotyczące rozwiązań HVAC od Panasonic.

 

Dowiedz się więcej