Panasonic Heating and Cooling wprowadza do oferty linię R32 Big PACi, obejmującą modele o mocy od 20 do 25kW. Wszystkie jednostki wykorzystują czynnik chłodniczy R32 i umożliwiają zastosowanie wodnego wymiennika ciepła. Tym samym Panasonic realizuje plan pełnego przejścia na czynnik R32 zgodnie z „Wizją środowiskową 2050”.

Panasonic wprowadza na rynek serię Big PACi R32

Linia PACi R32 Panasonic:

  • Nowe jednostki Big PACi 20-25 kW uzupełniają linię klimatyzatorów R32
  • Łatwa instalacja dzięki mniejszej wadze oraz podzielności jednostki kanałowej
  • Opcjonalny wodny wymiennik ciepła

Dzięki zmodernizowanej linii PACi R32, dystrybutorzy i instalatorzy urządzeń klimatyzacyjnych Panasonic mogą zaoferować klientom rozwiązanie zgodne nie tylko z obecnymi, ale i przyszłymi regulacjami Unii Europejskiej. Z kolei klienci, którzy przestawią się na systemy z nowym czynnikiem, będą mogli oszczędzać energię oraz koszty dzięki wyższej wydajności energetycznej R32 - nawet do 10% (w porównaniu z R410A). Co więcej, możliwość podłączenia wodnego wymiennika ciepła sprawia, że rozwiązanie jest przyjazną dla środowiska alternatywą dla tradycyjnych bojlerów, używanych często w małych sklepach lub biurach. Za sprawą czynnika chłodniczego R32 linia Big PACi gwarantuje redukcję emisji niekorzystnych dla środowiska chlorofluorowęglowodorów (HFC). 

Zaprojektowane z myślą o łatwej instalacji, jednostki wewnętrzne są mniejsze w porównaniu do linii Big PACi R410. Głębokość urządzeń wewnętrznych zmniejszono do 230mm. Jednostki utrzymują przy tym ten sam poziom wydajności oraz wysokie wskaźniki SEER na poziomie 5,25 i SCOP 3,61.

Linia PACi R32 posiada rozdzielną jednostkę kanałową, którą można rozdzielić na część wymiennika ciepła i wentylatora, co ułatwia instalację w wąskich przestrzeniach, takich jak małe sklepy detaliczne. Ponadto kanałowe jednostki wewnętrzne są lżejsze nawet o 16kg w porównaniu z konwencjonalnymi jednostkami kanałowymi Big PACi R410.

Seria Big PACi R32 dostępna jest w ofercie od maja 2019 r. 

Dowiedz się więcej