Panasonic wprowadził do oferty system AC Smart Cloud - rozwiązanie do sterowania, monitorowania i zarządzania urządzeniami grzewczymi i chłodzącymi w ramach jednej lub wielu instalacji. System został opracowany dla układów komercyjnych, takich jak GHP, PACi i ECOi. Pozwala za pomocą jednego kliknięcia uzyskać dostęp do wszystkich jednostek w wielu lokalizacjach.

Panasonic Smart Cloud: sterowanie wieloma instalacjami z jednego miejsca

AC Smart Cloud został zaprojektowany z myślą o właścicielach obiektów komercyjnych, w szczególności sieci sklepów, hoteli czy biur. Pozwala przy użyciu telefonu bądź komputera kontrolować instalacje grzewczo-chodzące w różnych miejscach. To bardzo proste i intuicyjne narzędzie zapewniające zarządcy czy też właścicielowi obiektu aktualizacje statusów instalacji w czasie rzeczywistym. Dzięki temu możliwe jest przewidywanie ewentualnych awarii, kontrola zużycia energii i tym samym optymalizacja kosztów. 

Rozwiązanie jest w pełni skalowalne, a więc może być dostosowane do potrzeb właścicieli, franczyzobiorców, najemców sklepów czy obiektów usługowych. System AC Smart Cloud jest prosty w instalacji, może współpracować zarówno z istniejącymi, jak i nowymi systemami. Adapter komunikacyjny, który jest podłączony do układów grzewczych i chłodniczych Panasonic w każdym obiekcie, przekazuje informacje za pośrednictwem centralnego portalu Cloud do użytkownika, dostarczając mu danych na temat pracy jednostek.

Chmura Panasonic jest także prosta w obsłudze i nie wymaga specjalistycznego oprogramowania. Wystarczy zalogować się przy użyciu standardowej przeglądarki, system wówczas automatycznie łączy się z serwerem w chmurze i aktualizuje wszystkie parametry.

Istnieją dwa sposoby podłączenia urządzeń grzewczych i chłodzących Panasonic do serwera w chmurze. Można to zrobić przy użyciu zintegrowanego połączenia LAN Panasonic lub też za pomocą dedykowanego modułu komunikacyjnego. Obejmuje on router „plug and play” z wbudowaną kartą SIM 3G. W przypadku wyboru tej opcji łącze internetowe nie jest konieczne, ale użytkownik musi zaopatrzyć się w kartę SIM i dostęp do sieci 3G. Samo podłączenie modułu nie wymaga specjalisty, wystarczy go przyłączyć do jednostki. 

 

Intuicyjna i prosta chmura Panasonic Smart Cloud zapewnia między innymi:

  • kontrolę temperatury, co powala optymalizować pracę jednostek i tym samym zredukować koszty energii elektrycznej,
  • kontrolę czasu pracy i tym samym przewidywanie prac konserwacyjnych i optymalizację zużycia energii,
  • kontrolę awarii: szybką reakcję na ewentualne błędy w działaniu urządzeń, 
  • kontrolę efektywności jednostek, która umożliwia zminimalizowanie emisji CO2 oraz zużycia energii,
  • kontrolę wydajności urządzeń w różnych lokalizacjach i tym samym porównanie osiągów jednostek w poszczególnych sklepach i opracowanie jak najlepszych praktyk,
  • tworzenie profili użytkowników: administratorzy instalacji mogą łatwo tworzyć konta dla użytkowników przypisane do konkretnych lokalizacji,
  • podgląd map: instalacja może być wyświetlana w postaci prostego wykresu bądź mapy, co umożliwia sprawną obsługą nawet przez niewykwalifikowanych użytkowników. 

 

 

System AC Smart Cloud jest zabezpieczony zarówno fizycznie, jak i od strony oprogramowania. Każdy lokalny adapter Cloud ma swój własny, unikalny klucz i jest podłączony do centralnego portalu w chmurze za pośrednictwem szyfrowanego kanału, co zapewnia najwyższy poziom bezpieczeństwa.

Inteligentna chmura Panasonic jest rozwiązaniem prostym w użyciu i jednocześnie bardzo pomocnym dla klientów biznesowych. Pozwala za pomocą jednego przycisku sprawdzić dane odnośnie stanu i czasu pracy urządzeń, przewidzieć ich konserwację, jak również porównać wydajność. Liczba pomieszczeń, w których zainstalowane są systemy klimatyzacyjne ani ich lokalizacja nie ma znaczenia. Użytkownik ma dostęp do informacji 24 godziny na dobę z każdego miejsca.

System Panasonic AC Smart Cloud jest dostępny u autoryzowanych dystrybutorów Panasonic w cenie ustalanej indywidualnie. 

 

Sprawdź szczegóły