Firma Panasonic Corporation rozpoczęła produkcję pomp ciepła typu powietrze-woda w fabryce Panasonic AVC Networks Czech w Pilznie (w Republice Czeskiej). Uruchomienie nowej linii produkcyjnej ma wzmocnić pozycję Panasonic na europejskim rynku systemów HVAC.

Panasonic rozpoczął produkcję urządzeń Aquarea w Europie

Pompy ciepła Aquarea wykorzystują energię z powietrza, zapewniając w ten sposób ogrzewanie, chłodzenie i produkcję c.w.u. Ponadto są one tańszą, bardziej ekologiczną i zrównoważoną energetycznie alternatywą dla konwencjonalnych paliw kopalnych lub systemów elektrycznych.

Dotychczas pompy ciepła Panasonic były importowane do Europy z zakładu produkcyjnego w Malezji. Ze względu na gwałtowny wzrost popytu na energię pochodzącą z odnawialnych źródeł, Panasonic zdecydował się uruchomić nową jednostkę produkcyjną w Czechach. Ma ona na celu zaspokojenie rosnącego zapotrzebowania na energooszczędne systemy grzewczo-chłodzące na rynku europejskim. Produkcja pomp ciepła w Pilznie zapewni dostosowanie parametrów urządzeń do europejskich norm i skróci czas realizacji zamówień na produkty Aquarea dla klientów w Europie. Istotny jest też fakt, że ograniczony zostanie negatywny wpływ na środowisko, spowodowany długodystansowym transportem produktów z Malezji.

Nowa fabryka ma obecnie jedną linię produkcyjną, a jej zdolność produkcyjna ma się stopniowo zwiększać do 40 000 jednostek Aquarea rocznie - zgodnie z planem Panasonic, zakladającym że fabryka w Czechach stanie się w przyszłości jednym z głównych zakładów produkujących pompy Aquarea.

- Jesteśmy dumni z nowej fabryki i linii produkcyjnej oraz z możliwości, jakie dają nam one w Europie. Obserwujemy duży wzrost zapotrzebowania na produkty Aquarea i zależy nam na zaspokojeniu potrzeb klientów w całej Europie - mówi Enrique Vilamitjana, Managing Director w Panasonic Appliances Air-Conditioning Europe.

Wykorzystując ponad 60 lat doświadczenia w obszarze systemów ogrzewania i chłodzenia, Panasonic nieustannie rozwija swoje produkty pod kątem efektywności energetycznej i zrównoważonego rozwoju. Nowa fabryka Panasonic w Czechach zwiększy produkcję pomp ciepła Aquarea, by zaspokoić potrzeby europejskiego rynku na energooszczędne systemy HVAC.

 

Dowiedz się więcej