Panasonic wprowadził na rynek najbardziej wydajną linię pomp ciepła Aquarea - generację J. Modele wyróżnia wysoka efektywność energetyczna, wzornictwo i nowe funkcje, w tym chiller. Sprawdzą się zarówno w budynkach domowych, jak i komercyjnych.

  • Ekologiczny czynnik chłodniczy R32,
  • Najwyższy współczynnik efektywności energetycznej SCOP – wyższy o 5% w porównaniu z modelami generacji H,
  • Najwyższa klasa energetyczna A+++ (w skali od A+++ do D) zgodnie z nową dyrektywą w sprawie etykietowania produktów (od 26.09.2019 r.),
  • Nowa funkcja agregatu chłodniczego zapewnia chłodzenie do 10˚C.

Pompy ciepła Aquarea są częścią wysokowydajnych systemów ogrzewania, wykorzystujących w 100% odnawialne źródło energii, jakim jest powietrze. Nowa generacja J zapewnia jeszcze wyższą efektywność energetyczną niż poprzednie modele. Dla przykładu model WH-UD03JE5 ma współczynnik COP na poziomie 5,33 i COP 3,3 przy pracy na potrzeby ciepłej wody użytkowej (CWU). Od września 2019 r. modele będą opatrzone etykietą A+++ (przy niskiej temperaturze zasilania), co oznacza najwyższą klasę energetyczną, zgodnie z nową dyrektywą w sprawie etykietowania produktów 2010/30/EC.

Urządzenia Aquarea generacji J są jeszcze bardziej przyjazne dla środowiska, dzięki wykorzystaniu czynnika chłodniczego R32. Jest on łatwy w recyklingu, posiada zerowy wpływ na warstwę ozonową oraz o 75% mniejszy wpływ na globalne ocieplenie, w porównaniu z czynnikiem R410A. Tym samym przyczynia się do zmniejszenia produkcji dwutlenku węgla przez budynek. R32 jest również bardziej ekonomiczny niż R410A. Pozwala zmniejszyć użycie czynnika o 30%, dzięki czemu klienci mogą cieszyć się oszczędnościami, jak również korzyścią dla środowiska naturalnego.

Nowa generacja J zapewnia większy komfort nawet w bardzo niskich temperaturach zewnętrznych, rzędu -20˚C. Do wyboru jest jeden z dwóch trybów przygotowania CWU - większy komfort lub poprawa wydajności. Użytkownicy mogą wybrać opcję zwiększenia wydajności, czyli pracę z najbardziej efektywnym COP dla ciepłej wody użytkowej przy pracy z obciążeniem częściowym. Tymczasem dla większego komfortu możliwy jest wybór opcji skrócenia czasu nagrzewania wody podczas pracy przy pełnym obciążeniu. Generacja J przedstawia cichsze jednostki zewnętrzne w porównaniu do poprzednich serii. Wpływa to na zmniejszenie poziomu hałasu na zewnątrz budynku, co jest szczególnie istotne na obszarach wiejskich, gdzie cisza i spokój są kluczowymi czynnikami komfortu.

Konstrukcja urządzeń Aquarea J została zaprojektowana, aby zwiększyć elastyczność instalacji. Zwiększono długość rur, w celu zaspokojenia potrzeb budynków różnych wielkości. Modele o mocy 3kW i 5kW oferują długość rur 25m i większą różnicę wysokości między jednostką wewnętrzną i zewnętrzną - od 5m do 20m. Z kolei urządzenia o mocy 7kW i 9kW oferują przewody rurowe o długości do 50m i do 30m różnicy w wysokości między jednostką wewnętrzną a zewnętrzną.

Modele Aquarea generacji J gwarantują osiągnięcie temperatury wody wyjściowej 60˚C. Dostępna jest także nowa funkcja agregatu chłodniczego, która zapewnia chłodzenie do 10˚C. Dodatkowo modele są wyposażone w system filtracji magnetycznej, co zapewnia wyższą wydajność systemu oraz wydłuża czas jego eksploatacji.

Model typu All-in-One Aquarea J zachował zalety konstrukcyjne poprzednich generacji. Jednostkę wyróżnia kompaktowa budowa i wykończenie typowe dla sprzętu AGD. Przyłącze na czynnik chłodniczy znajduje się z tyłu urządzenia, dzięki czemu nad jednostką można wygenerować dodatkową przestrzeń do przechowywania.

Konserwację urządzenia ułatwia usługa Aquarea Service Cloud dostępna w ramach systemu sterowania Aquarea Smart Cloud. Usługa pozwala instalatorom na zdalne monitorowanie i serwisowanie instalacji klientów. Umożliwia to wykonanie diagnostyki, daje wgląd w historię błędów oraz pełną informację o jednostce. Dzięki temu ogranicza liczbę wizyt instalatora, zapewniając oszczędność czasu i pieniędzy. Usługa monitorowania błędów w pracy systemu, skraca także czas reakcji na ew. usterki.

Oferta pomp ciepła Aquarea o wydajności od 3kW do 16kW jest najbogatsza na rynku. Wraz z szeroką gamą akcesoriów, takich jak klimakonwektory i zasobniki emaliowane, systemy Aquarea można dostosować do większości budynków, bez względu na potrzeby w zakresie ogrzewania i chłodzenia. Pompy Aquarea można instalować w budynkach nowych i modernizowanych. Ich eksploatacja jest wyjątkowo opłacalna, a wpływ na środowisko naturalne – minimalny.

 

Dowiedz się więcej