Jednostka kanałowa E2 to uzupełnienie oferty wysokowydajnych systemów VRF i PACi. Ich dużą zaletą jest fakt, że są one w stanie wytworzyć wysokie ciśnienie statyczne oraz pracują z funkcją dopływu 100-procentowego świeżego powietrza z zewnątrz, zapewniając szeroki zakres regulacji temperatur wewnątrz pomieszczeń i oszczędność energii.

Panasonic prezentuje jednostkę kanałową VRF.

Nowe jednostki typu E2 zostały zaprojektowane z myślą o najbardziej wymagających obiektach biurowych, handlowych czy hotelach. Wykorzystując tryb świeżego powietrza, mogą one pracować w szerokim zakresie temperatur zewnętrznych, od -5 do 43 stopni Celsjusza. W efekcie pozwalają osiągnąć w pomieszczeniach temperatury od 15 do 45 stopni Celsjusza, dając większą elastyczność niż konkurencyjne jednostki tej klasy. Jednocześnie, dzięki wyposażeniu w wentylator napędzany silnikiem prądu stałego, zapewniają oszczędność energii.

Urządzenia typu E2, za sprawą wyższego ciśnienia statycznego, pozwalają na większą elastyczność w projektowaniu długich układów przewodów wentylacyjnych. Oprócz tego są wyposażone w narzędzia autodiagnostyki oraz w wentylator oferujący tryb automatyczny, który wykrywa spadki ciśnienia wzdłuż rur i na tej podstawie dostosowuje prędkość pracy. Dzięki tym funkcjom urządzenia zapewniają oszczędność czasu instalatora podczas konfiguracji i nie wymagają ręcznej regulacji.

Wygodę użytkownikom daje możliwość regulacji temperatury powietrza i wyboru nastawy ciśnienia statycznego – do 270 Pa. Układy VRF i PACi wyposażone w jednostki E2 mogą być łatwo zintegrowane z systemem zarządzania budynkiem, a także sterowane zdalnie z dowolnego miejsca za pomocą komputera PC lub urządzenia mobilnego. Co więcej, nowe jednostki są lżejsze i wyjątkowo ciche. Ich wagę obniżono o 15 proc., zaś poziom szumu generowany przez pracę urządzeń wynosi jedynie od 41 dB(A) do 45 dB(A).

- Główne zalety nowych jednostek VRF E2 to obniżone zużycie energii, możliwość prostej i elastycznej instalacji, jak również wysoka wydajność. Dzięki temu oraz za sprawą niespotykanego zakresu temperatur pracy, urządzenia te sprawdzą się w najbardziej zaawansowanych instalacjach, jak biura, centra handlowe i wszelkiego rodzaju budynki o zróżnicowanych wymaganiach temperaturowych oraz zapewnią użytkownikom pomieszczeń komfort cieplny - mówi Tomasz Lenarczyk, Sales and Product Manager w firmie Panasonic.