Agregaty z tej linii przeznaczone są do systemów VRF. Systemy posiadają technologię odzysku ciepła. Modernizacja spowodowała, że nowe modele posiadają bardzo wysoki współczynnik COP. Osiąga on nawet 4,77 kiedy zakładamy obniżone zapotrzebowanie energii elektrycznej i zmniejszone koszty eksploatacji. w biurowcach i innych dużych obiektach komercyjnych.

Panasonic: nowe trzyrurowe agregaty z linii ECOi
Urządzenia zostały zaprojektowane z myślą o zastosowaniu w biurowcach i innych dużych obiektach komercyjnych.

W ramach linii ECOi dostępne są zmodernizowane agregaty Panasonic o nominalnej mocy od 8 do 16 KM. Trzyrurowe urządzenia zapewniają bardzo wysoką wydajność, która w przypadku standardowej ośmiokonnej jednostki przy 100-procentowym obciążeniu oznacza osiągnięcie wskaźnika COP na poziomie 4,77.


Nowa seria systemów z technologią odzysku ciepła ECOi zyskała możliwość przewymiarowania do 150 proc., co pozwala na stworzenie bardziej rozległych instalacji bez jednoczesnego ponoszenia wyższych kosztów inwestycyjnych. Co więcej, zwiększona została maksymalna długość orurowania między jednostką zewnętrzną a najbardziej oddaloną jednostką wewnętrzną, która w nowej serii wynosi 180 metrów. Obie te cechy pozwalają na stworzenie łatwego do zmontowania, elastycznego układu składającego się z maksymalnie 52 jednostek wewnętrznych przy połączeniu trzech współpracujących jednostek zewnętrznych i uzyskanie w ten sposób łącznej mocy 48 KM.


Nowe agregaty Panasonic z linii VRF charakteryzują się również szerokim zakresem temperatur,
w których mogą wydajnie pracować. Wprowadzenie sprężarki ze zbiornikiem wysokociśnieniowym zapewnia pracę w trybie ogrzewania w temperaturach między -20 a +16 stopniami Celsjusza. Z kolei w trybie chłodzenia urządzenia będą działać efektywnie od -10oC do +43oC dzięki zastosowaniu nowych wentylatorów z technologią Inverter+. Ich wprowadzenie pozwala również trzyrurowym systemom z linii ECOi na wytworzenie wysokiego sprężu dyspozycyjnego o ciśnieniu 80 Pa.


Kolejną innowacją zastosowaną w zmodernizowanych systemach VRF jest możliwość selektywnego odszraniania jednostek zewnętrznych. Ze względu na płynną współpracę urządzeń sterowanych przez mikroprocesor, proces ten nie wywiera negatywnego wpływu na produkowaną przez nie temperaturę dostarczaną do jednostek wewnętrznych.


Jednostki z serii ECOi są elastycznymi urządzeniami, umożliwiającymi ograniczenie poboru mocy na jednym z trzech poziomów zapewniających optymalne osiągi. Ma to szczególne znaczenie w okresach szczytowego obciążenia sieci, ponieważ pozwala na wykorzystanie energii dla innych potrzeb.

Nowe urządzenia nie zajmują dużej powierzchni, co pozwala na ich łatwe zainstalowanie. Można je stosować zarówno w nowych, jak i istniejących w budynku układach grzewczych i chłodzących.

Trzyrurowy agregat Panasonic

Zmodernizowana seria 3-rurowych urządzeń ECOi stanowi połączenie niezwykle wysokiej wydajności z kompaktowymi wymiarami urządzeń, które zapewniają łatwy montaż. Właściciele dużych obiektów niemieszkalnych docenią zmniejszone zapotrzebowanie na energię elektryczną, które może przynieść wymierne oszczędności, przy jednoczesnym zapewnieniu wysokiego komfortu termicznego wewnątrz budynków.” – mówi Tomasz Lenarczyk, product manager w firmie Panasonic.


Jednostki z serii 3-rurowych urządzeń ECOi można już zamawiać u autoryzowanych dystrybutorów firmy Panasonic.

Zobacz też:

Komentarze

  • instalacja

    Czy kupienie samego urzadzenia wystarczy czy trzeba jednak cos dokupic/dokupowac aby to mialo wgl sens??