Panasonic zapowiedział premierę najnowszych rozwiązań klimatyzacyjnych, jakimi są: energooszczędny system wentylacji dla domów, pompa ciepła powietrze-woda Aquarea All-In-One, system Aquarea DHW do produkcji ciepłej wody użytkowej, sterownik Heat Pump Manager, T-Cap 16 kW oraz sterowanie w chmurze.

Panasonic-nowe rozwiązania klimatyzacyjne: energooszczędny system wentylacji do domów, pompa ciepła Aquarea All-In-One, system Aquarea DHW, sterownik Heat Punp Manager i inne.

Pierwszy z wymienionych – energooszczędny system wentylacji dla domów, jest doskonały w odprowadzaniu nadmiaru wilgoci z pomieszczenia oraz zapobiega nadmiernemu wysuszaniu powietrza, dzięki wbudowanej kontroli wilgoci. Taki system to idealne rozwiązanie dla klientów indywidualnych, nie tylko ze względu na łatwość w obsłudze i instalacji ale także ze względu na wysokie oszczędzanie energii.

Pompa Aquarea All-In-One umożliwia ogrzewanie, chłodzenie i produkcję c.w.u. dzięki połączeniu modułu hydraulicznego z 200-litrowym zbiornikiem ciepłej wody w jednej obudowie. Jego współczynnik efektywności COP osiąga poziom 5.0. Kolejnym atutem jest niewielka waga i łatwa instalacja. Oprócz wyżej wymienionych cech, Aquarea All-In-One, jest zdolna do ograniczania strat ciepła, dzięki izolacji otaczającej nierdzewny zasobnik wody. Nowy sterownik, pozwala na swobodną kontrolę zużywania energii.

Aquarea DHW, kuzynka Aquarei All-In-One, wykorzystywana będzie do produkcji ciepłej wody użytkowej. Intrygującym rozwiązaniem wykorzystywanym przez tą pompę, jest fakt, iż czerpie energię potrzebną do ogrzewania za pomocą przewodów powietrznych z zewnątrz lub z wnętrza samego budynku. Jej maksymalna pojemność licząca 285 litrów oraz możliwość podłączenia do ogrzewania centralnego lub paneli solarnych, będzie z pewnością przyciągała wielu nowych klientów.

Warto wspomnieć, że wszystkie te nowe produkty, firma Panasonic zaprezentuje na targach ISH 2015, odbywających się we Frankfurcie, w dniach 10.03-14.03 2015. Dokładne miejsce, gdzie będzie można podziwiać powyższe rozwiązania klimatyzacyjne to, jak sama firma informuje, hala nr 9, na parterze, na stoisku nr E99.