Panasonic Heating and Cooling otrzymał nagrodę iF Design za konsolę podłogową dla budynków mieszkalnych. Wyróżnienie, wręczane przez International Forum Design (Międzynarodowe Forum Wzornictwa), otrzymują producenci i projektanci tworzący pionierskie rozwiązania. Jurorzy biorą pod uwagę m.in. wpływ produktu na środowisko, jego wygląd oraz funkcjonalność.

Konsola podłogowa R32 od Panasonic to alternatywa dla tradycyjnych grzejników. Nagrodę zdobyła za stylowe wzornictwo oraz innowacyjne funkcje.

  • Międzynarodowe wyróżnienie za wyjątkowe wzornictwo,
  • Stylowa i kompaktowa, idealna konsola do eleganckich i nowoczesnych wnętrz,
  • System oczyszczania powietrza Nanoe X.

 

Elegancka i nowoczesna konstrukcja

Śnieżnobiały kolor wraz z elegancką obudową sprawiają̨, że urządzenie idealnie pasuje do większości pomieszczeń. Wymiary konsoli: 60x75x21cm (wys./szer./głęb.), a w szczególności niewielka głębokość, umożliwiają̨ łatwy montaż. Jednostka może być zainstalowana bezpośrednio na podłodze, zamocowana pod oknem, a nawet częściowo ukryta w ścianie. 

 

Wysoka wydajność energetyczna

Zastosowanie czynnika chłodniczego R32, pozwala nowym konsolom podłogowym Panasonic działać efektywniej niż̇ rozwiązania oparte na czynniku R410A, zapewniając ograniczenie kosztów ogrzewania. Czynnik R32 jest też łatwy w recyklingu, ma zerowy wpływ na warstwę ozonową i o 75% mniejszy wpływ na GWP (potencjał globalnego ocieplenia) niż R410A.

Dzięki wysokiej klasie efektywności energetycznej A++/A++ konsola pracuje wydajnie w trybie ogrzewania przy temperaturach zewnętrznych rzędu -15°C oraz w trybie chłodzenia w temperaturze do +43°C.

Wyjątkowy komfort

Dzięki dwukierunkowemu nawiewowi powietrza (pionowy i poziomy), możliwe jest jego równomierne rozprzestrzenianie w pomieszczeniu. W trybie ogrzewania ciepłe powietrze jest wypuszczane w górę i w dół. Z kolei w trybie chłodzenia nawiew jest skierowany do góry. Równocześnie konsole pracują̨ tak, by nie zakłócać spokoju mieszkańców, szum generowany podczas ich pracy ograniczono do 20 dB(a), co jest porównywalne z szeptem.

Za oczyszczanie powietrza odpowiada nowy system Panasonic Nanoe X. Wytwarzając rodniki hydroksylowe (OH), które utleniają chemikalia i bakterie znajdujące się w powietrzu, system Nanoe X może pracować jednocześnie z ogrzewaniem lub chłodzeniem. Usuwa pyłki, zanieczyszczenia, grzyby, a nawet dym papierosowy. Ponadto redukuje nieprzyjemne zapachy w pomieszczeniu i zawiera wewnętrzny osuszacz, który ogranicza rozprzestrzenianie się pleśni i bakterii. Technologia Nanoe X pozwala także kontrolować alergeny i wirusy. Jest to bardzo opłacalny sposób poprawy jakości powietrza, zapobiegający przenoszeniu patogenów.

 

Inteligentny system sterowania

Sterowanie pracą urządzeń możliwe jest za pomocą sterownika na podczerwień lub aplikacji „Panasonic AC Controller”. Ta druga pozwala zdalnie kontrolować systemy grzewczo-chłodzące nawet w 10 rożnych obiektach (do 20 jednostek wewnętrznych w jednej lokalizacji). Użytkownicy mogą zoptymalizować komfort, monitorować zużycie energii i obsługiwać określone funkcje każdej jednostki za pośrednictwem smartfona lub tabletu z systemem iOS i Android.

Konsola podłogowa Panasonic została wyróżniona nagrodą iF Design 2019 zarówno za wzornictwo, jak i efektywność energetyczną.

Seria oferuje 4 modele, dzięki czemu istnieje możliwość wyboru urządzenia w zależności od wymagań pomieszczenia: 2,5kW (model CS-Z25UFEAW), 3,5kW (model CS-Z35UFEAW) i 5kW (model CS- Z50UFEAW) dla systemów Multi i Single-Split oraz 2kW (model CS -MZ20UFEA) tylko dla Multi-Split. 

 

Dowiedz się więcej