Panasonic jako jedyny z certyfikatem Passive House Institute w segmencie pomp ciepła powietrze-woda 


Pompy ciepła Panasonic Aquarea High Performance serii J (typu All in One, Split, moce: 3,5,7 kW) otrzymały certyfikat Passive House Institute. Na dziś, to jedyne pompy ciepła w technologii powietrze-woda, posiadające wspomniany certyfikat budownictwa pasywnego.

certyfikat-passive-house

Dlaczego certyfikat budownictwa pasywnego jest ważny?

Rozwój technologii budowlanych, rosnące ceny energii oraz nowe wymagania techniczne sprawiają, że rośnie popularność budownictwa pasywnego i energooszczędnego. Domy energooszczędne i pasywne to już nie ciekawostka rynkowa ale po prostu standard. Pompy ciepła Panasonic serii J spełniają wszystkie wysokie założenia zrównoważonego budownictwa, co zostało potwierdzone certyfikatem wydanym przez Passive House Institute.

O międzynarodowym instytucie Passive House Institute

Passive House Institute (PHI) jest niezależnym instytutem badawczym założonym w 1996 roku.  Odegrał on szczególnie istotną rolę w rozwoju koncepcji domu pasywnego. Od czasu powstania zajmuje on wiodącą pozycję w zakresie badań i rozwoju koncepcji i elementów konstrukcyjnych, narzędzi planowania i zapewnienia jakości, szczególnie budynków energooszczędnych.

Korzyści dla użytkownika, instalatora, projektanta z certyfikatu Passive House

Certyfikacja w uproszczeniu oznacza wysoką jakość danego produktu.  W tym przypadku, wskazane pompy ciepła Panasonic Aquarea High Performance mogą być użyte w budynkach pasywnych bez obaw o ich trwałość i parametry energetyczne. Projektanci i architekci chętniej sięgają po certyfikowane urządzenia. Produkty z certyfikatem Passive House Institute ułatwiają im pracę – ograniczają chociażby konieczność żmudnych obliczeń parametrów, które są potwierdzone dokumentem. 

Certyfikat potwierdza, że dana seria pomp ciepła Panasonic Aquarea High Performance, serii J, o mocach 3, 5, 7 kW (typu All in One, Split) nadaje się do zastosowania w budynku pasywnym oraz energoszczędnym. Urządzenia, które nie posiadają stosownych certyfikatów nie są zazwyczaj wykorzystywane w budynkach pasywnych.

Jaka pompa ciepła do energooszczędnego lub pasywnego domu?

Więcej informacji na temat oferty certyfikowanych pomp ciepła Panasonic Aquarea High Performance serii J można znaleźć na stronie internetowej Panasonic: https://www.aircon.panasonic.eu/PL_pl/news/new/pompy-ciepla-panasonic-z-certyfikatem-passive-house-institute-idealne-do-domow-pasywnych-i-energoszczednych/. Na profilu Panasonic na Facebooku można znaleźć również animację na temat nowej generacji pomp Aquarea: https://www.facebook.com/watch/?v=985338535334767.


Komentarze

  • certyfikaty

    Wprowadzanie przeróżnych certyfikatów nie zawsze wiąże się z lepszą jakością urządzeń.
    Abstrahując od faktu jak zdobywa się certyfikaty (uczciwość badań czy tylko bazowaniu na deklaracjach producentów ) wiadomym jest, że nie są one darmowe.
    Niestety przekłada się to jednak na wzrost ich cen co najbardziej cieszy producenta.