Panasonic otrzymał międzynarodową nagrodę za najlepsze wzornictwo. Wyróżnione zostały jednostki klimatyzacyjne Etherea. Kluczowym kryterium było najlepsze wzornictwo połączone z wysoką jakością oraz funkcjonalnością produktu. Tym samym firma powtórzyła sukces z 2013 r.

iF Design Awards jest jednym z najbardziej prestiżowych konkursów w dziedzinie wzornictwa na świecie, funkcjonującym od 1953 r. Jury wybiera zwycięskie projekty, oceniając nie tylko walory estetyczne, ale także wpływ danego produktu na środowisko i jego funkcjonalność.

Klimatyzatory Panasonic, które zdobyły nagrodę iF Design Award, należą do najnowszej, odświeżonej linii Etherea, obejmującej sześć modeli o mocach od 2 kW do 7,1 kW. Wśród zalet tych rozwiązań należy wymienić najwyższą klasę efektywności energetycznej A+++, w zakresie ogrzewania, jak i chłodzenia. Ponadto korzystają przy tym z nowego czynnika chłodniczego R32, który w porównaniu do poprzedniego R410A jest efektywniejszy, bezpieczniejszy, a co ważne, charakteryzuje się niższym wskaźnikiem GWP, oznaczającym potencjał tworzenia efektu cieplarnianego.

Linia klimatyzatorów Etherea wyróżnia się niezwykle smukłą konstrukcją. Nagrodzone w tym roku, nowoczesne wzornictwo jednostek świetnie łączy się z zarówno z wnętrzami domowymi, jak i biurowymi. Dodatkowo urządzenia te dostępne są w dwóch kolorach eleganckiej obudowy – srebrnym i białym.

Większe oszczędności i komfort użytkowników, zapewnia wyposażenie jednostek m.in. w technologię oczyszczania powietrza nanoe oraz czujniki EcoNavi, służące do optymalizacji pracy klimatyzatorów. Cząsteczki nanoe odpowiadają za skuteczne usuwanie mikroorganizmów przenoszonych drogą powietrzną i kontaktową, takich jak bakterie, wirusy i grzyby, zapewniając w ten sposób czyste i zdrowe powietrze. System EcoNavi posiada inteligentne czujniki nasłonecznienia oraz wyczuwania osób w pomieszczeniach.Ta funkcja pozwala na automatyczne dostosowanie wydajność klimatyzatorów do faktycznego zapotrzebowania. Dzięki temu jednostki zapewniają maksimum komfortu, ograniczając zużycie energii nawet do 38%.

 


Dowiedz się więcej