Urządzenie do wentylacji bezkanałowej z odzyskiem ciepła produkcji FLOWAIR zostało nagrodzone w 3 prestiżowych konkursach wzorniczych. W 2013 roku otrzymało tytuł Dobry Wzór w konkursie organizowanym przez Instytut Wzornictwa Przemysłowego, a w bieżącym roku zdobyło 2 międzynarodowe nagrody – iF Product Design Award oraz Red Dot Award.

Baner główny

W skład jury wchodzili cenieni, światowi eksperci, którzy od zgłoszonych projektów oczekiwali najwyższego poziomu jakości, innowacyjności i kreatywności. Nasza praca włożona w projekty urządzeń została doceniona w wielu prestiżowych, międzynarodowych konkursach.


Wzornictwo przemysłowe

Temat wzornictwa przemysłowego jest nam bardzo bliski – to właśnie wzornictwo pozwala nam przemyśleć od początku potrzeby jakie stoją za produktem, jego konstrukcję, materiały i sposób użytkowania i co za tym idzie, pozwala wprowadzać innowacje. FLOWAIR nie koncentruje się jedynie na estetyce produkowanych urządzeń, ale przede wszystkim na korzyściach, które ma nieść ze sobą produkt, na ergonomii i funkcjonalności rozwiązań, oraz na technologii, która będzie dopasowana do potrzeb użytkowników.

OXeN

Nasza współpraca z projektantami wzornictwa przemysłowego zaowocowała:

– powstaniem pierwszej na rynku nagrzewnicy z tworzywa sztucznego,
– pierwszej kurtyno-nagrzewnicy, urządzenia łączącego dwie funkcje (kurtyny i nagrzewnicy) w ciekawej, eliptycznej obudowie.

W zeszłym roku wprowadziliśmy urządzenie, które zrewolucjonizowało rynek wentylacyjny – jednostkę odzysku ciepła OXeN. Urządzenie to jest połączeniem innowacyjnej technologii z ciekawym wzornictwem. Kompaktowa, niezależna, bezkanałowa jednostka, której niepowtarzalny charakter nadaje obudowa wykonana z lekkiego materiału EPP o wysokiej wytrzymałości oraz doskonałej izolacji akustycznej i termicznej.Zapraszam Państwa do obejrzenia filmów o doświadczeniach firmy Flowair z wzornictwem przemysłowym:Filmy dostępne na kanale YouTube FLOWAIR PL oraz poprzez stronę www.flowair.pl - boczna zakładka: YouTube.

Zobacz też: