Panasonic zaprezentował nowe jednostki rekuperacyjne wyposażone w wymiennik DX oraz system oczyszczania powietrza Bioxigen. Rozwiązanie umożliwia odzyskanie do 77 proc. ciepła z wywiewanego powietrza i zapewnia mu wysoki poziom czystości. Jednostki znajdą zastosowanie głównie w obiektach komercyjnych.

Odzysk ciepła z wymiennikiem DX oraz systemem oczyszczania Bioxigen  od Panasonic

Nowe rozwiązanie Panasonic umożliwia utrzymanie komfortowej temperatury we wnętrzu obiektu przy jednoczesnym ograniczeniu zużycia energii. Wyposażone jest w wymiennik ciepła z przepływem przeciwprądowym, co zmniejsza obciążenie klimatyzacji o około 20 proc. Urządzenie jest w stanie zachować wysokie parametry efektywności nawet w zimie, osiągając sprawność odzysku temperatury na poziomie do 77 proc. Wymiennik posiada również kanał obejściowy, który pozwala na bezpośrednie nawiewanie powietrza z zewnątrz do budynku wtedy, gdy jest ono odpowiednio chłodne, co zmniejsza zużycie systemu.

Jednostka gwarantuje również wysoką czystość powietrza dostarczanego do wnętrz. Jest ona wyposażona w system Bioxigen, który aktywuje się podczas pracy wentylatora i ma działanie antybakteryjne. Na wlocie świeżego i powrotnego powietrza zainstalowane są filtry o klasie skuteczności G4 zbudowane z syntetycznego materiału, które zatrzymują większe pyłki roślinne oraz grubszy pył metalurgiczny.

Sekcja zasilania jednostki została wyposażona w wężownicę DX (R410A), elektromagnetyczny zawór rozprężny, filtr freonu, kontaktowe czujniki temperatury w linii freonu ciekłego i gazowego oraz czujniki NTC w obydwu torach przepływu. W urządzenie została wbudowana skrzynka elektryczna do sterowania prędkością wentylatora wewnętrznego oraz komunikacji między jednostką wewnętrzną
i zewnętrzną. Z kolei przyłącza kanałów mają formę okrągłych kołnierzy z tworzywa sztucznego.

Rozwiązanie Panasonic działa wraz z jednostkami wewnętrznymi ECOi o wydajności 3 kW, 4 kW lub 4,5 kW i można je kontrolować za pomocą sterownika CZ-RTC2.

- Nowa jednostka rekuperacyjna Panasonic z systemem Bioxigen zapewnia powietrze o bardzo wysokiej czystości, gwarantując komfort osób przebywających w budynku. Dodatkowo, dzięki wymiennikowi krzyżowemu urządzenie umożliwia ograniczenie zużycia energii i zmniejszenie obciążenia układu, co ma bardzo duże znaczenie dla tych obiektów, które są wyposażone w rozległe systemy klimatyzacyjne – mówi Tomasz Lenarczyk, Sales & Product Manager w firmie Panasonic.

Nowe jednostki rekuperacyjne Panasonic są dostępne u autoryzowanych dystrybutorów Panasonic
w cenie od 14 070 zł netto.


O systemach klimatyzacyjnych Panasonic

Panasonic, jeden z liderów branży klimatyzacji, dysponuje ponad 30-letnim doświadczeniem, eksportuje produkty do ponad 120 krajów na całym świecie i wyprodukował już 100 milionów sprężarek. Panasonic proponuje cztery linie innowacyjnych rozwiązań do ogrzewania i klimatyzacji dla domów, biur, firm i obiektów przemysłowych. Panasonic przykłada szczególną wagę do jakości swoich rozwiązań, które mają dobrze przemyślaną konstrukcję i gwarantują zdrowe powietrze, a jednocześnie spełniają najsurowsze standardy w zakresie zużycia energii, ochrony środowiska i emisji hałasu. Więcej informacji można znaleźć na stronie www.aircon.panasonic.pl

 

O firmie Panasonic
Panasonic Corporation jest światowym liderem w rozwoju i inżynierii elektronicznej technologii i rozwiązań dla klientów do zastosowania domowego, biznesowego, mobilnego i osobistego. Od swojego powstania w 1918 roku firma rozszerzyła swoją obecność na całym świecie i obecnie zarządza ponad 500 połączonymi spółkami, które na rok finansowy zakończony 31 marca 2014 r. zanotowały skonsolidowaną sprzedaż netto w wysokości 7,7 bilionów jenów (71,5 miliardów euro). Firma oddana jest tworzeniu nowych wartości poprzez innowacje we wszystkich grupach produktowych, aby zapewnić lepsze życie i lepszy świat dla swoich klientów. Więcej informacji o firmie i marce Panasonic znajduje się pod adresem http://panasonic.net/ lub http://panasonic.pl/.