Trzy dobrze znane serie klimatyzatorów pokojowych (RAC): LG Artcool Mirror, Deluxe i Standard Plus pojawią się w ofercie LG 2017 w zupełnie nowej odsłonie. Popularne modele zostały wzbogacone o nowe funkcjonalności i odmieniony design. Produkty są kompatybilne z układami multi split oraz posiadają wbudowany moduł Wi-Fi. Do oferty powraca model Prestige, a gamę klimatyzatorów pokojowych uzupełniają wyjątkowy Artcool Stylist oraz Standard.

Nowa odsłona popularnych urządzeń
W nowej ofercie jednostka wewnętrzna Artcool posiada bardziej kompaktowe wymiary, a jej przedni panel zdobi szklana płyta. Tak zmieniony design tworzy efekt lustra, w którym można zobaczyć odbicie otoczenia. Dzięki połączeniu tak nietypowego zabiegu i czarnego koloru obudowy, możemy teraz zakupić wyjątkowy i elegancki klimatyzator. Seria Standard Plus w 2017 roku zyska bogate funkcjonalności oraz wyróżniającą srebrną listwę, umiejscowioną na panelu przednim jednostki wewnętrznej. Klimatyzatory Deluxe doczekały się niewielkich zmian kosmetycznych, ale dotknęły je istotne zmiany z punktu widzenia instalatora. Seria ta posiada zupełnie zmieniony wygląd panelu bocznego, a dokładnie jego krzywizny.


Zmiany konstrukcyjne dotyczą wszystkich wspomnianych modeli. Kształt panelu bocznego przeprojektowano na całkowicie płaski, co znacznie ułatwi dopasowanie panelu maskującego instalacje chłodnicze w momencie przyłączenia się z prawej bądź lewej strony do urządzenia. Wśród innych ułatwień instalacyjno-serwisowych należy wspomnieć o wyposażeniu urządzeń w m.in. filtr powietrza, umiejscowiony w górnej części jednostki wewnętrznej, którego wymiana oraz czyszczenie jest znacznie łatwiejsze i nie wymaga otwierania urządzenia, czy też wspornik instalacyjny ułatwiający prace montażowe. Ponadto do standardowych parametrów dodano możliwości konfiguracyjne urządzeń, by nowe modele były kompatybilne zarówno z jednostkami zewnętrznymi split, jak również z jednostkami zewnętrznymi multi split.  
Steruj swoim klimatyzatorem z dowolnego miejsca na świecie
Aplikacja na smartphona’a sterująca klimatyzatorem to już standard w przypadku urządzeń pokojowych. W nowej serii klimatyzatorów marki LG Electronics zastosowano wbudowany moduł komunikacji z Wi-Fi, co w połączeniu z darmową aplikacją LG Smart ThinQ pozwala sterować klimatyzatorem z dowolnego miejsca na świecie. Aplikacja poprawia komfort życia, dostarczając nam informacje o aktualnej temperaturze w pomieszczeniach, np. podczas powrotu z pracy do domu. Zdalne sterowanie klimatyzatorem to jedynie początek zalet, jakie prezentuje nam LG Electronics. Z jednej aplikacji możliwe jest obsługiwanie nieograniczonej liczby jednostek, a ponadto kilku użytkowników może zmieniać ustawienia tego samego klimatyzatora. Wspomniana aplikacja dostępna jest w kilku językach, także w języku polskim.


Aplikacja umożliwia nam:

  • odczytanie aktualnego statusu pracy, 
  • korzystanie z funkcji programatora tygodniowego z dowolną liczbą zmian,
  • sprawdzenie poziomu zużycia filtrów powietrza,
  • zarządzanie zużyciem energii elektrycznej, generując raporty dzienne, tygodniowe, miesięczne.

 

Dodatkowo każdy użytkownik może świadomie ograniczać zużycie energii przez klimatyzator. Jest to możliwe dzięki funkcji korygowania harmonogramu tygodniowego, dostosowującego pracę urządzenia do cyklu Twojego życia, eliminując tym samym niepotrzebne okresy pracy urządzenia. Ponadto we wspomnianej wcześniej aplikacji pojawiła się nowinka dla instalatorów – funkcja Smart Diagnosis. Dzięki niej można w łatwy sposób zdalnie zdiagnozować pracę urządzenia. Będzie to szczególnie pomocne w zakresie sprawdzania aktualnej pracy lub w przypadku wystąpienia problemów. Aplikacja zintegrowana jest także z innymi urządzeniami z oferty LG Electronics. Dzięki LG Smart ThinQ możemy sterować nie tylko klimatyzatorem, ale także lodówką, pralką czy suszarką.


Komunikacja i sterowanie
W zależności od potrzeb, użytkownik może wybrać sposób sterowania klimatyzatorem, przy czym każdy z nich posiada rozbudowane funkcjonalności urządzenia. Zdecydować można się na sterownik bezprzewodowy, sterownik przewodowy lub aplikację LG Smart ThinQ. Ponadto klimatyzator ma możliwość komunikacji z automatyką budynkową po protokole Modbus lub za pomocą sygnałów cyfrowych. Pracę urządzenia można uzależnić także od zewnętrznych elementów sterujących, takich jak karta hotelowa czy kontaktron okienny. Stwarza to również możliwość współpracy z zewnętrznym sterownikiem do pracy naprzemiennej.Zadbaj o efektywność energetyczną
Klimatyzatory z nowej oferty LG Electronics posiadają efektywność energetyczną, przy jednoczesnym zapewnieniu niskich kosztów eksploatacji. W tej kategorii króluje model Prestige, pracujący w trybie chłodzenia i grzania w najwyższej klasie efektywności energetycznej A+++. Pozostałe marki w trybie chłodzenia osiągają klasę A++, natomiast w trybie grzania A+. Poza wysoką efektywnością energetyczną klimatyzatory LG posiadają zaawansowane funkcje monitorowania i kontrolowania zużycia energii elektrycznej. Każdy użytkownik bez problemów może monitorować zużycie energii za pomocą aplikacji lub wyświetlać aktualne zużycie energii elektrycznej na wyświetlaczu jednostki wewnętrznej. Istnieje także możliwość aktywnej kontroli zużycia energii elektrycznej, dzięki wykorzystaniu 4-stopniowego systemu kontroli energii, pozwalającej na uniknięcie wysokich kosztów eksploatacji.


Komfort użytkowania
Wybór klimatyzatorów LG zapewni optymalny sposób klimatyzowania pomieszczeń, ze względu na rozbudowane możliwości sterowania siłą i kierunkiem nawiewu powietrza. Dostępne kierunki to prawo-lewo oraz góra-dół. Napływ powietrza sterowany jest automatycznie, a funkcja komfortowego nawiewu pozwala na jego optymalizowanie w zakresie ogrzewania lub chłodzenia.

Odpowiednio zaprojektowane ukośne łopatki wentylatora jednostki wewnętrznej, silnik BLDC, a także zoptymalizowany wylot powietrza, zapewniają szybkie chłodzenie i ogrzewanie pomieszczeń, przy jednoczesnym zachowaniu niskiego poziomu hałasu (poniżej 19 dB(A)). Istnieje także możliwość zredukowania hałasu generowanego przez jednostkę zewnętrzną podczas nocy. Odporna powłoka GoldFin gwarantuje ochronę wymiennika jednostki zewnętrznej przed korozją, zwiększając w ten sposób żywotność całego urządzenia. Co ważne, wymiennik nie traci swoich właściwości wymiany ciepła, sprawiając, że urządzenie pracuje z wysoką efektywnością przy zachowaniu niskich kosztów eksploatacji, mimo upływu czasu. Wspomniana powłoka odpowiada także za wydłużenie czasu pracy w trybie grzania i przyspiesza odpływ wody z wymiennika, co tym samym spowalnia proces jego oszraniania. 


 

Zimowe problemy ze smogiem w dużych miastach to ostatnio bardzo ważna kwestia. Wychodząc naprzeciw zapotrzebowaniu klientów, wszystkie klimatyzatory LG zostały wyposażone w filtr powietrza, który przyciąga i zbiera zanieczyszczenia powietrza o wielkości powyżej 10 µm, czyli także takie, które występują w powietrzu podczas smogu. Filtr umieszczony jest w górnej części jednostki wewnętrznej, co pozwala samodzielnie czyścić go oraz wymieniać, bez konieczności otwierania urządzenia. Ponadto klimatyzatory Artcool, Deluxe i Prestige posiadają jonizator powietrza Plasmaster Ionizer Plus. Odpowiada on za sterylizację powietrza, a w tym unicestwienie bakterii i wirusów oraz zmniejszenie intensywności nieprzyjemnych zapachów. W klimatyzatorach z nowej oferty LG 2017 rozwiązano także problem czystości wymiennika, stosując w nim funkcję automatycznego czyszczenia. Po zakończeniu pracy klimatyzatora, wentylator jednostki wewnętrznej pracuje jeszcze przez pewien czas, usuwając wilgoć z wymiennika. Działanie to zapobiega rozrostowi pleśni i bakterii oraz co istotne, eliminuje możliwość powstania zanieczyszczenia i przykrego zapachu.

 

Sprawdzona technologia
Firma LG Electronics, pewna jakości swoich produktów, oferuje swoim klientom 10-letnią gwarancję na sprężarkę inwerterową. Urządzenia przeszły długoterminowe przyspieszone testy niezawodności oraz test graniczny potwierdzony certyfikatem niezależnego laboratorium badawczego TÜV Rheinland. Gwarancja obejmuje zarówno urządzenia typu single split, jak również urządzenia multi split.


Sprawdź szczegóły