Panasonic wprowadził do swojej oferty konsole podłogowe dla budynków mieszkalnych. Urządzenia te są alternatywą dla tradycyjnych grzejników, charakteryzują się eleganckim wzornictwem, a przy tym wysoką klasą energetyczną A++. Dzięki temu umożliwiają wydajne ogrzewanie w zimie, a także chłodzenie latem.

Wprowadzona seria obejmuje 4 modele, co pozwala wybrać urządzenie w zależności od wymagań pomieszczenia: 2,5kW (model CS-Z25UFEAW), 3,5kW (model CS-Z35UFEAW) i 5kW (model CS-Z50UFEAW) dla systemów Multi i Single-Split oraz 2kW (model CS -MZ20UFEA) tylko dla Multi-Split. Konsole są wyposażone w łatwy w obsłudze, zdalny sterownik na podczerwień o atrakcyjnym wyglądzie, pomagający regulować pracę urządzeń.

Elegancka konstrukcja konsoli podłogowych Panasonic oraz ich biały kolor sprawiają, że urządzenia idealnie pasują do większości pomieszczeń. Ponadto ich wymiary: 60x75x21cm (wys./szer./głęb.) umożliwiają łatwy montaż. Jednostka może być zainstalowana bezpośrednio na podłodze lub zamocowana pod oknem, a także być częściowo ukryta w ścianie.

Dwukierunkowy nawiew powietrza (pionowy i poziomy) zapewnia większy komfort i wydajność pracy urządzenia. W trybie ogrzewania ciepłe powietrze jest wypuszczane w górę i w dół. Z kolei w trybie chłodzenia nawiew jest skierowany do góry. Jednocześnie konsole pracują tak, by nie zakłócać spokoju mieszkańców, szum generowany podczas ich pracy ograniczono do 20dB(a), co jest porównywalne z szeptem.

Za oczyszczanie powietrza odpowiada nowy system Panasonic Nanoe X, który zapewnia świeże i zdrowe powietrze. Oparty na technologii jonizacji system Nanoe X może pracować jednocześnie z ogrzewaniem lub chłodzeniem, usuwając z powietrza pyłki, zanieczyszczenia, grzyby, a także dym papierosowy. Redukuje również nieprzyjemne zapachy w pomieszczeniu oraz posiada wewnętrzny osuszacz, który ogranicza rozprzestrzenianie się pleśni i bakterii. Technologia Nanoe X pomaga również kontrolować alergeny i wirusy. To bardzo opłacalny sposób poprawy jakości powietrza, zapobiegający przenoszeniu się patogenów.

Zastosowanie czynnika chłodniczego R32, pozwoli na efektywniejsze działanie nowych konsoli podłogowych Panasonic, niż rozwiązania oparte na czynniku R410A. Urządzenia posiadają klasę efektywności energetycznej A++ zarówno w trybie ogrzewania, jak i chłodzenia. Konsole podłogowe Panasonic mogą pracować w szerokim zakresie temperatur zewnętrznych od -15°C do + 43°C. 

Ponadto, czynnik chłodniczy R32 pozwala znacznie zmniejszyć wpływ urządzeń na globalne ocieplenie - jest on trzykrotnie mniejszy w porównaniu do rozwiązań R410A.

Sterowanie pracą urządzeń jest możliwe nie tylko za pomocą sterownika, ale również zdalnie, dzięki nowemu modułowi wi-fi Panasonic (CZ-TACG1 - dostępnemu jako opcja). Za jego pośrednictwem można sterować jednostkami z pozycji aplikacji "Panasonic AC Controller". Aplikacja daje możliwość zdalnego kontrolowania systemów grzewczo-chłodzących nawet w 10 różnych obiektach (do 20 jednostek wewnętrznych w jednej lokalizacji). Dzięki niej, urządzeniami można sterować z poziomu smartfona lub tabletu w dowolnym miejscu i czasie.

"Panasonic AC Controller" pozwala użytkownikowi zoptymalizować komfort cieplny, kontrolować zużycie energii i obsługiwać określone funkcje każdej jednostki. Aplikacja jest prosta w obsłudze oraz dostępna bezpłatnie zarówno na urządzenia z systemem iOS, jak i z Androidem.

 

Dowiedz się więcej