Firma Panasonic rozszerza swoją ofertę pomp ciepła powietrze-woda o nowe modele Aquarea All-in-One. Jednostki te zostały stworzone z myślą o domach energooszczędnych, są dostępne w wariantach od 3 kW do 16 kW. W ramach generacji H pojawiło się wiele nowości, jedną z nich jest wbudowany zestaw dwustrefowy, dzięki któremu urządzenie może zapewnić ogrzewanie grzejnikowe i podłogowe jednocześnie.

Aquarea All-In-One jest unikalnym rozwiązaniem do ogrzewania domu i produkcji c.w.u., integrującym w jednej obudowie moduł Hydrokit i 200-litrowy zasobnik ze stali nierdzewnej. Dzięki temu nie wymaga wykorzystania zbiornika buforowego, aby stale zapewniać minimalną objętość ciepłej wody w systemie grzewczym. Pompa jest bardzo wydajna nawet przy temperaturach zewnętrznych rzędu -15°C.


Jednostki All-in-One dostępne są w serii T-CAP lub High Performance. Pierwsza zapewnia utrzymanie znamionowej wydajności grzewczej nawet w temperaturach rzędu -20°C bez konieczności wspomagania grzałką elektryczną. Modele All-in-One High Performance posiadają za to wbudowany zestaw dwustrefowy, zapewniający urządzeniu ogrzewanie grzejnikowe i podłogowe jednocześnie, przy czym dla obu możliwe są dwie różne nastawy temperatury wody grzewczej. 


Jedną z istotnych zalet jednostek All-in-One jest obudowa umożliwiająca instalację w ograniczonej przestrzeni. Zwarta obudowa oraz nowoczesne wzornictwo może być z powodzeniem zainstalowane w kuchni, łazience czy garażu. Dodatkowo konstrukcja urządzenia wyklucza wiele problemów związanych z montażem. Fabrycznie zamontowane orurowanie zmniejsza czas instalacji o połowę, a umieszczenie przyłączy w dolnej części, zapewni instalatorowi do nich swobodny dostęp.


Aquarea All-in-One generacji H to jednostki o mocy 3 kW, 5 kW, 7 kW, 9 kW, 12 kW i 16 kW. Modele 3 kW i 5 kW posiadają najwyższą klasę efektywności energetycznej A+++ (zgodnie z rozporządzeniem ErP, które wejdzie w życie w sierpniu 2019 r.) i charakteryzują się doskonałym współczynnikiem COP równym 5 (dla mocy 3 kW). Reszta jednostek także osiąga wysoką klasę energetyczną A++, co zapewnia doskonała pracę w chłodnym klimacie.


Modele generacji H posiadają nowy sterownik indywidualny z podświetlanym wyświetlaczem o przekątnej 3,5 cala. Pozwala to na łatwą obsługę jednostki oraz umożliwia odtworzenie menu w 10 językach, także w polskim. Panel wraz ze zintegrowanym czujnikiem temperatury można odłączyć od urządzenia i zamontować w dowolnym pomieszczeniu. Jedynym warunkiem jest zachowanie odległości do 50m od jednostki wewnętrznej, tak by służył jako termostat pokojowy. Dodatkowo jest on zintegrowany z funkcją Aquarea Smart Cloud, pozwalającą na kontrolowanie pracy pompy ciepła Panasonic z dowolnego miejsca na świecie za pomocą smartfonu, tabletu bądź komputera.


System Smart Cloud umożliwia dostęp do takich parametrów, jak temperatura pomieszczenia, współczynnik COP oraz zużycie energii w skali dnia, tygodnia i roku itp. Do jego podstawowych funkcji należą również: automatyczne przełączanie trybów ogrzewania i chłodzenia oraz regulacja wydajności ze względu na temperaturę panującą w pomieszczeniu.

 

Dowiedz się więcej