Panasonic przedstawia nową serię klimatyzatorów naściennych z linii TZ i TE. Jednostki, dostępne w wariantach od 2 do 7,1 kW, wyróżniają się kompaktową obudową, a także wysoką klasą efektywności energetycznej A++/A+. Postaw na komfort, dzięki wykorzystaniu zaawansowanego filtra powietrza PM 2.5 i bardzo cichej pracy.

Nowość od Panasonic - kompaktowe jednostki klimatyzacyjne TZ i TE

Nowe jednostki klimatyzacyjne TZ i TE posiadają nową, kompaktową konstrukcję. Ich szerokość to zaledwie 79,9cm, czyli nie więcej niż standardowe drzwi. Rozwiązanie pozwala na wpasowanie go w dowolnej przestrzeni mieszkalnej czy biurowej, nawet nad drzwiami. Nowe urządzenia wyróżniają się bardzo cicha pracą – 20sB(A), co daje możliwość pracy jednostek w nocy, bez zakłócania snu mieszkańców budynku oraz zapewnia komfortowe warunki pracy w przestrzeniach biurowych.

Ponadto modele TZ i TE wyposażone są w efektywny filtr powietrza PM 2.5, odpowiedzialny za usuwanie szkodliwych dla zdrowia zanieczyszczeń, tj. kurzu, zabrudzeń, dymu nikotynowego czy też kropli cieczy, alergenów lub wirusów. Jednostki wyposażono także w nowe żaluzje Aerowings, które zapewniają równomierne rozprowadzenie chłodnego powietrza w całym pomieszczeniu, a co za tym idzie, obniżenie temperatury w jak najkrótszym czasie. 

Jedną z głównych zalet klimatyzatorów TZ jest wykorzystywanie nowego czynnika chłodniczego R32. Czynnik ten jest znacznie efektywniejszy w porównaniu do poprzedniego R410A, a także charakteryzuje się niższym wskaźnikiem GWP (Global Warmin Potential – potencjał tworzenia efektu cieplarnianego). R32 to bezpieczna, czysta, jednoskładnikowa substancja, zapewniająca możliwość łatwego jej odzyskania i ponownego użycia.

Oba modele urządzeń wykazują wysoką oszczędność energii. Efektywność zapewnia m.in. wysoka klasa energetyczna A++ dla trybu chłodzenia i A+ dla trybu ogrzewania. Nowe jednostki dostępne są w 7 wariantach: od 2 do 7,1kW. Urządzenia mogą zostać wykorzystane zarówno w systemach split, jak i Multi Split, dając możliwość na podłączenie nawet 5 jednostek wewnętrznych do jednego agregatu. 

W skład nowych serii TZ i TE wchodzą jednostki:

  • TZ z nowym czynnik chłodniczym R32: KIT-TZ20-TKE, KIT-TZ25-TKE, KIT-TZ35-TKE, KIT-TZ42-TKE, KIT-TZ50-TKE, KIT-TZ60-TKE, KIT-TZ71-TKE,
  • TE z czynnikiem chłodniczym R410A: KIT-TE20-TKE, KIT-TE25-TKE, KIT-TE35-TKE, KIT-TE42-TKE, KIT-TE50-TKE, KIT-TE60-TKE.

 

Dowiedz się więcej