Panasonic przedstawia nowe klimatyzatory domowe Etherea z serii VKE.

Zalety klimatyzatorów Etherea VKE:

  • wbudowana funkcja WLAN do sterowania jednostką za pomocą smartfona,
  • najwyższa klasa energetyczna A+++/ A+++,
  • nowa technologia oczyszczania powietrza nanoe X,
  • nowy bezprzewodowy sterownik.

Panasonic wprowadził na rynek najbardziej zaawansowane technologicznie klimatyzatory domowe z serii Etherea VKE. Jednostki te oferują najwyższą klasę energetyczną A+++, zarówno w ogrzewaniu, jak i chłodzeniu, a także lepsze współczynniki SCOP i SEER w porównaniu do poprzednich modeli. Dodatkowo wyróżnia je smukła i elegancka konstrukcja. Urządzenia bardzo łatwo dopasować do prawie każdej przestrzeni, dzięki szerokiemu zakresowi wydajności, nowemu systemowi oczyszczania powietrza oraz wbudowanemu systemowi do zdalnej kontroli.

Jedną z najważniejszych cech klimatyzatorów VKE jest wbudowany moduł WLAN, gwarantujący lepszą kontrolę i opcję sterowania jednostką z dowolnego miejsca, dzięki połączeniu z Internetem. W zestawie jest też nowy, elegancki sterownik bezprzewodowy, który zapewnia wygodne zarządzanie pracą klimatyzacji w domu bez ruszania się z fotela. Ponadto aplikacja Panasonic Comfort Cloud pozwala kontrolować parametry jednostki – włączać ją, wyłączać lub ustawić temperaturę - przy użyciu dowolnego urządzenia z systemem Android lub iOS. 

Nowa technologia oczyszczania powietrza Panasonic nanoe X gwarantuje czyste powietrze w domu. Unieszkodliwia ona bakterie znajdujące się w powietrzu, generując miliardy rodników hydroksylowych na sekundę. W ten sposób system niweluje do 99,9% bakterii i wirusów (w tym grypy) znajdujących się w powietrzu. Technologia wstrzymuje także rozwój pleśni i alergenów w powietrzu oraz pomaga utrzymać odpowiednie nawilżenie skóry. Co istotne, jednen z producentów luksusowych aut uznał technologię nanoe X za tak skuteczną, że postanowił wyposażyć w nią swoje samochody. 

Ważną zaletą serii Etherea VKE jest wykorzystanie innowacyjnego czynnika chłodniczego R32, który w porównaniu z większością innych czynników jest bardziej energooszczędny i przyjazny dla środowiska. R32 ze względu na skład chemiczny jest łatwy w recyklingu, a także posiada zerowy wpływ na warstwę ozonową oraz o 75% mniejszy wpływ (w porównaniu do R410A) na globalne ocieplenie. Czynnik ten jest również bardziej ekonomiczny i wydajny. Jednostka zużywa o 30% mniej czynnika chłodniczego, co przekłada się na oszczędności dla użytkowników i korzyści dla środowiska.

W celu maksymalizacji komfortu użytkowników systemów Etherea VKZ, zostały one wyposażone także w technologię Aerowings. Jej zadaniem jest regulacja przepływu powietrza tak, by było ono równomiernie rozprowadzone oraz by zapewnić ochłodę w możliwe najkrótszym czasie. Jednostki wewnętrzne Panasonic z Aerowings generują większy strumień powietrza, dzięki większej kratce wlotowej oraz niezwykle szybkiej pracy wentylatora. Po uzyskaniu ustawionej przez użytkownika temperatury obie łopatki Aerowings kierują nadmuch powietrza pod sufit, pozwalając na równomierne jego opadanie, tworząc efekt Shower Cooling i zwiększając tym samym komfort.

Najnowsze jednostki Etherea VKE prezentują inteligentne technologie zapewniające komfort użytkownikom, większą wydajność energetyczną i zdrowe powietrze. W skład serii wchodzą modele o mocy od 1,6kW do 7,1kW: CS-Z20/25/35/42/50/71VKEW, CS-XZ20/25/35/50VKEW, CU-Z20/25/35/42/50/71VKE i CS-MZ16VKE.

 

Dowiedz się więcej