Panasonic wprowadził do oferty nowe jednostki Aquarea typu monoblok, przeznaczone dla domów jednorodzinnych oraz niewielkich obiektów komercyjnych. Modele (od 5 do 9 kW) wchodzą w skład linii Aquarea High Performance generacji H. Pompy wyróżniają się wysokim wskaźnikiem efektywności energetycznej oraz kompaktową obudową umożliwiającą jeszcze prostszą i szybszą instalację.

Nowość od Panasonic – jeszcze mniejsze pompy ciepła typu monoblok

Seria urządzeń typu monoblok została zmodernizowana, by zapewnić jeszcze większą efektywność energetyczną, a także ograniczyć wydatki na ogrzewanie. Modele wchodzące w skład linii Aquarea High Performance generacji H oferują najwyższe do tej pory wskaźniki COP i EER. Przykładowo model 5kW charakteryzuje się współczynnikiem COP równym 5,05 (przy temperaturze przepływu 35°C) lub wskaźnikami COP 3,5 i EER 3,38 (przy temperaturze przepływu 55°C).

Nowa generacja H urządzeń Aquarea High Performance obejmuje trzy jednostki 5kW, 7kW i 9kW. Mniejsze rozmiary gwarantują szybszą i bardziej elastyczną instalację. Dodatkowo termostat lub sterownik można umieścić w odległości do 50m od urządzenia, dzięki czemu zarządzanie jego pracą staje się o wiele łatwiejsze, szczególnie, gdy jest ono zainstalowane np. w piwnicy. 

Także w przypadku konserwacji nowych pomp Aquarea użytkownik nie natrafi na większe problemy, dzięki przyjaznej w obsłudze konstrukcji jednostki. Łatwy dostęp do najważniejszych elementów (zaworu odpowietrzającego, zaworu bezpieczeństwa, filtra i płytki sterującej) przyczynia się do skrócenia czasu i kosztów konserwacji.

Ważne jest także to, że jednostki monoblok generacji H mogą być podłączone do systemu sterowania Aquarea Smart Cloud za pośrednictwem kabla Ethernet lub Wi-Fi. Narzędzie to daje duży zakres opcji sterowania zarówno użytkownikom, jak i instalatorom. Pozwala z dowolnego miejsca na świecie, za pomocą komputera, smartfona lub tabletu, zarządzać wszystkimi funkcjami związanymi z ogrzewaniem i CWU, dostosować temperaturę, monitorować zużycie energii lub ustawić tygodniowy tryb pracy. Dodatkowo Aquarea Smart Cloud dostarcza powiadomienia o usterkach, ostrzeżenia o możliwej awarii, a specjalistom umożliwia zdalne serwisowanie urządzeń.

 

Dowiedz się więcej