Nowa linia produktów AWHP od firmy LG przedstawia rozwiązania w zakresie energii odnawialnej o doskonałej wydajności grzewczej i zwiększonej wygodzie użytkownika. Europejska premiera pompy ciepła powietrze-woda LG Therma V R32 Split miała miejsce podczas Innovation Days w Monako.

Nowość od LG na Innovation Days w Monako – Therma V R32 Split!

- Spoczywa na nas ogromna odpowiedzialność za działania zmierzające do zmniejszenia naszego śladu węglowego. Dotyczy to zarówno nas jako konsumentów, jak i profesjonalistów z branży HVAC. Możemy zacząć od naszych własnych domów, także udzielając uczciwych porad klientom, którzy chcą odejść od urządzeń spalających paliwo lub gaz w celu ogrzewania i ciepłej wody – powiedział podczas otwarcia Peter Verkempynck, Wiceprezes Air Solutions Europe w LG.

Podczas premiery Therma V R32 Split, David Diaz, kierownik ds. sprzedaży ciepła w firmie LG, przedstawił wyjątkowe zalety pompy ciepła powietrze-woda:

  • Jest ona napędzana sprężarką R1, pierwszą na świecie hybrydową sprężarką spiralną stworzoną w celu zmaksymalizowania wydajności, skuteczności i trwałości oraz bardziej cichej pracy.
  • Pracuje na czynniku chłodniczym R32 (GWP – Global Warming Potential prawie 70% niższy niż R410A).
  • Niezawodnie działa w niskich temperaturach nawet przy -25oC*.
  • Posiada sezonowy współczynnik wydajności (SCOP) na poziomie 4,65**.
  • Osiąga klasę (ErP) A +++***.
  • Działa w zakresie 10-150 Hz.
  • Dzięki łączności poprzez aplikację SmartThinQTM firmy LG, zawsze i wszędzie kontrolujemy pożądaną temperaturę i monitorujemy zużycie energii.*

*W związku z technologią wtrysku pary; wymagane wsparcie nagrzewnicy elektrycznej w określonych warunkach.**

**Stan znamionowy A7/W35; Model HU091MR.U44.

***Therma V R32 Split jest już w stanie osiągnąć klasę A+++ (dostępna od 26 września 2019 r.), dotychczas jej ocena ErP wynosiła A++

Dostępna w części krajów europejskich od lipca, Rewolucyjna technologia LG Therma V R32 Split, dostępna w części krajów europejskich już od lipca, sprawia, że ogrzewanie domów jest wydajniejsze i tańsze.

Podczas żywej dyskusji przy okrągłym stole, poruszającej wiodące tematy, Martin Perrin, dyrektor Bublshop UK, przedstawił jeden z głównych argumentów, przemawiający za wyborem pompy ciepła powietrze-woda: - Pompa ciepła jest produktem wysokiej wartości, my ponosimy odpowiedzialność za to, by nasi klienci zdawali sobie sprawę ze zwrotu [zarówno z oszczędności na rachunkach za energię w dłuższym czasie, jak i ze względu na dotacje rządowe].

Thomas Nowak, Sekretarz Generalny Europejskiego Stowarzyszenia Pomp Ciepła (EHPA) pokazał również oczywiste zyski dla europejskich instalatorów, mówiąc - Jeśli branża chce zmienić wszystkie kotły na pompy ciepła, istnieje możliwość dodania około 2,9 miliona sztuk rocznie.

Christianna Papazahariou, Europejski Kierownik ds. Regulacji w LG, zaznaczyła, że europejskie przepisy będą w najbliższym czasie zmuszać do bardziej odpowiedzialnych rozwiązań grzewczych w domach: - Pompy grzewcze w naszym codziennym życiu szybko przejdą z pozycji produktu luksusowego do rzeczy niezbędnej.

Podczas Innovation Days wielokrotnie wygłaszana była opinia, że firma LG jest wyjątkowo dobrze przygotowana na to, by pomóc każdemu (instalatorom, deweloperom, właścicielom domów), kto chce zmodernizować lub rozwijać swoja nieruchomość, zapewniając komfortowe rozwiązanie, tzw. Pakiet Energetyczny LG. System ten obejmuje nie tylko pompy ciepła powietrze-woda, ale także system magazynowania energii i panele słoneczne. - Energia elektryczna wytwarzana ze źródeł odnawialnych ma kluczowe znaczenie, a nowe mechanizmy, takie jak dynamicznie zmieniające się ceny, inteligentne sieci i magazynowanie energii, będą niezbędne do zaspokojenia podaży i popytu – wyjaśnił Peter Verkempynck.

Nowa pompa grzewcza powietrze-woda LG, Therma V R32 Split została stworzona zgodnie z obietnicy marki LG: Innowacje na rzecz lepszego życia; Innovation for a Better Life.

 

Dowiedz się więcej