Buderus dba o komfort użytkownika oferując systemy dopasowanie do współczesnych potrzeb klientów. Nowa wielofunkcyjna pompa ciepła Logatherm WLW196i IR to odpowiednie rozwiązanie do ogrzewania i chłodzenia domów jednorodzinnych i niewielkich budynków wielorodzinnych, ale także budowy nowych i rozbudowy istniejących systemów grzewczych.

Wysoka efektywność i szybka instalacja

Pompa ciepła Logatherm WLW196i IR składa się z modułu pompy ciepła oraz modułu wewnętrznego. Oba urządzenia instaluje się wewnątrz budynku. Logatherm WLW196i IR pobiera powietrze z zewnątrz za pomocą systemu kanałów, który umożliwia jej montaż na kilka sposobów. Moduł pompy ciepła i moduł wewnętrzny łączy się ze sobą w miejscu montażu. Dostęp do obu elementów jest bardzo łatwy, a ich instalacja szybka. Pompę ciepła cechuje wysoka efektywność działania, a w konsekwencji niskie koszty eksploatacji. Moduł wewnętrzny występuje w czterech wersjach: dwa kompaktowe rozwiązania typu „Tower” ze zintegrowanym zasobnikiem c.w.u. oraz dwa moduły do montażu naściennego. 

 

Możliwość personalizacji dzięki wielu opcjom

Każda z dostępnych mocy pomp ciepła może być wyposażona w jeden z czterech modułów wewnętrznych o unikatowym wyglądzie z frontem w kolorze czarnym. Daje to wiele możliwości konfiguracji i pozwala na optymalny dobór urządzenia do potrzeb podgrzewania c.w.u. oraz centralnego ogrzewania. Dodatkowo moduły wewnętrzne występują w wersji z wbudowanym dogrzewaczem elektrycznym o regulowanej mocy (maksymalnie 9kW zależnej od zapotrzebowania), który zapewnia efektywne uzupełnienie pracy pompy ciepła. Alternatywnie moduł wewnętrzny może być podłączony do zewnętrznego źródła ciepła (np. kotła grzewczego). Zwiększa to ilość dostępnych konfiguracji i umożliwia dobór najlepszego rozwiązania do konkretnej instalacji. Ponadto pompa Logatherm WLW196i IR pobiera energię grzewczą z powietrza i nawet przy temperaturze do -20°C jest w stanie pokryć całe zapotrzebowanie na ciepło w sposób wydajny i przyjazny dla środowiska. 

 

Ekologiczne rozwiązania

Pompy ciepła Logatherm WLW196i IR gwarantują także wydajne połączenie niewyczerpalnych  i naturalnych źródeł ciepła: energii słonecznej i ciepła z otoczenia, a jednoczenie nie emitują żadnych szkodliwych substancji do atmosfery. Przekształcają ciepło zgromadzone w powietrzu zewnętrznym w ciepło wykorzystywane do ogrzewania pomieszczeń i przygotowania c.w.u. Z pomocą instalacji fotowoltaicznej energia słoneczna może zostać zamieniona w energię elektryczną. Istnieje możliwość wykorzystania tej energii przez pompę w trakcie jej wytwarzania, co czyni urządzenie jeszcze przyjaźniejszym dla środowiska, a jednocześnie zapewnia bezpieczeństwo dostaw ciepła do budynku.

 

Dowiedz się więcej

 

Źródło: Bosch