Panasonic przedstawia odświeżoną linię urządzeń klimatyzacyjnych Etherea wykorzystujących ekologiczny czynnik chłodniczy R32. Odmienione jednostki posiadają technologię oczyszczania powietrza Nanoe oraz czujniki Econavi zapewniające efektywną pracę. Ponadto ich zaletą jest smukła konstrukcja oraz bardzo cicha praca.

Nowe klimatyzatory domowe Etherea w ofercie Panasonic

Etherea to jednostki korzystające z czynnika chłodniczego R32, który jest efektywniejszy, bezpieczniejszy i charakteryzuje się niższym wskaźnikiem GWP, oznaczającym potencjał tworzenia efektu cieplarnianego (ang. Global Warming Potential), w porównaniu do poprzedniego, R410A. R32 to czysta, jednoskładnikowa substancja, która jest znacznie łatwiejsza do odzyskania i ponownego użycia.

Odświeżona linia Etherea to aż sześć modeli o mocach od 2 kW do 7,1 kW. Cechuje je najwyższa klasa efektywności energetycznej A+++, zarówno dla trybu ogrzewania, jak i chłodzenia. Dodatkowo urządzenia zapewniają oszczędność energii między innymi dzięki systemowi Econavi, składającego się z inteligentnych czujników nasłonecznienia oraz obecności i aktywności osób w pomieszczeniu. W ten sposób klimatyzatory automatycznie dostosowują swoją pracę do warunków panujących w pomieszczeniu, a także do potrzeb samych domowników. Odmienione urządzenia to nie tylko maksimum komfortu, ale także ograniczenie zużycia energii nawet do 38%.

System Nanoe zapewnia wyjątkowo optymalne oczyszczanie powietrza, dzięki usuwaniu 99% szkodliwych bakterii, wirusów oraz pleśni z powietrzu oraz tych pokrywających powierzchnię. Dodatkowo cząsteczki nanoe likwidują alergeny i posiadają właściwości nawilżające dla skóry oraz włosów. W wyposażeniu nowych jednostek nie mogło zabraknąć dwóch niezależnych żaluzji Aerowings, zapewniających schłodzenie powietrza w jak najkrótszym czasie. Żaluzje, kierując nawiew w stronę sufitu, tworzą efekt opadającego chłodu. Tym samym możliwe jest równomierne rozprowadzenie chłodnego powietrza po całym pomieszczeniu. 

Zaletą nowych modeli są również niewielkie wymiary oraz cicha praca na poziomie 19 dB. Linia Etherea oferuje:

  • sześć jednostek w kolorze białym:
    KIT-Z20-TKE, KIT-Z25-TKE, KIT-Z35-TKE, KIT-Z42-TKE, KIT-Z50-TKE, KIT-Z71-TKE;
  • cztery jednostki w kolorze srebrnym:
    KIT-XZ20-TKE, KIT-XZ25-TKE, KIT-XZ35-TKE, KIT-XZ50-TKE.

 


Dowiedz się więcej