W elektrycznych kurtynach Panasonic strumień powietrza został zwiększony aż o 47% w porównaniu z poprzednimi modelami. Nowa jednostka o szerokości 1,5m dla dopełnienia linii oraz nowa budowa ułatwiająca instalację i serwis.

Nowe elektryczne kurtyny powietrzne Panasonic

Panasonic poszerzył swoją ofertę rozwiązań grzewczo-chłodzących o nowe modele elektrycznych kurtyn powietrznych opracowanych na potrzeby obiektów handlowych, przemysłowych i komercyjnych. Wykorzystanie ich pozwala zmniejszyć koszty ogrzewania i chłodzenia budynku, gdyż zapobiega to ucieczce ciepła lub schłodzonego powietrza na zewnątrz.

Kurtyny powietrzne usytuowane są z reguły przy wejściu do budynku lub pomiędzy pomieszczeniami, a ich rolą jest utrzymanie w budynku/pomieszczeniu zadanej temperatury. Urządzenie wytwarza ciągły strumień powietrza spływający od góry do dołu otwartego otworu drzwiowego. W ten sposób tworzy się niewidoczną barierę pomiędzy powietrzem wewnątrz budynku a środowiskiem zewnętrznym. Dla przykładu, gdy drzwi wejściowe ogrzewanego sklepu są otwierane, kurtyna zatrzymuje ciepło w środku. Analogicznie, w pomieszczeniach klimatyzowanych urządzenie odcina ucieczkę schłodzonego powietrza, co prowadzi do oszczędności energii i kosztów generowanych przez system grzewczo-chłodzący w budynku. 

Nowe modele elektrycznych kurtyn powietrznych Panasonic gwarantują objętościowo większy przepływ powietrza niż poprzednie modele, w związku z czym strumień jest silniejszy, a działanie jednostki efektywniejsze. Kurtyny są dostępne w trzech różnych rozmiarach i mocach, w tym zupełnie nowy, większy model o szerokości 1,5m.

 

Nowy Model
Moc (W) Objętościowy przepływ powietrza (m3/h)
900mm FY-3009U1 76 1100 (+47%*)
1,2m FY-3012U1 94 1400 (+40%*)
1,5m FY-2015U1 131 2000

 

Kurtyny zostały zaprojektowane w taki sposób, by dostęp do nich był jak najłatwiejszy, dzięki czemu zarówno instalacja, jak i konserwacja przebiegają sprawnie. Ponadto, elegancka i prosta konstrukcja kurtyn pozwala je bez problemu dopasować do większości przestrzeni.

Dzięki nowemu projektowi i wydajnej pracy, elektryczne kurtyny powietrzne są świetnym uzupełnienie portfolio Panasonic.

 

Dowiedz się więcej