Panasonic zaprezentował nową generację zasilanych gazem pomp ciepła z serii GF3. Modele te zapewniają jednoczesne ogrzewanie lub chłodzenie oraz produkcję ciepłej wody użytkowej (c.w.u.).

Nowe, efektywniejsze systemy Panasonic GHP GF3

Seria zapewni większą wydajność sezonową, dzięki nowemu projektowi wymiennika ciepła. Modele te są szczególnie opłacalne dla budynków komercyjnych o dużym zapotrzebowaniu na c.w.u., jak np. hotele.

Pompy ciepła Panasonic GHP GF3 zostały wyposażone w nowy, ulepszony wymiennik ciepła, który gwarantuje produkcję c.w.u. z ciepła odzyskanego z pracy silnika. Dzięki temu systemy GF3 nie wymagają uruchamiania cyklu odszraniana i mogą w sposób ciągły dostarczać 100% wydajności grzewczej, także przy temperaturze zewnętrznej wynoszącej -21 stopni Celsjusza.

Ogromną zaletą modeli GF3 jest wyjątkowa wydajność sezonowa. Wskaźnik efektywności energetycznej (SEER) dla jednostki 16KM wynosi 1,85, co oznacza wzrost do 125% w odniesieniu do serii GF2. Współczynnik SCOP dla tego samego modelu wynosi z kolei 1,40, co stanowi wzrost do 115% w odniesieniu do poprzedniej generacji. Oba parametry pokazują wydajność systemu przy równoległym ogrzewaniu bądź chłodzeniu i produkcji c.w.u.

Nowe energooszczędne modele GF3 cechuje szereg innowacyjnych technologii, które podnoszą ich wydajność. Powiększono średnicę koła zamachowego w silniku, co pozwoliło zwiększyć kontrolę nad pracą silnika i zmniejszyć jego obciążenie w momencie rozruchu. W połączeniu z większą średnicą koła pasowego silnika, urządzenie gwarantuje lepsze wskaźniki wydajności, szczególnie przy obciążeniu częściowym.

Stworzono także nowy, dynamiczny 3-łopatkowy wentylator, który zmniejsza zużycie energii nawet o 30%. Z kolei nowy wymiennik ciepła w kształcie litery "L" zwiększa powierzchnię wymiany o 25% w porównaniu z modelem konwencjonalnym. Ponadto udoskonalono konstrukcję sprężarki rotacyjnej poprzez rozszerzenie ścieżki zasysania i ograniczenie Ilości wycieków wewnętrznych. W rezultacie znacznie poprawiono efektywność jej pracy.

Seria GF3 zapewnia również wyjątkowo niską emisją tlenku węgla (CO), dodatkowo obniżoną przez zastosowanie katalizatora. Dzięki temu system jest idealnym rozwiązaniem dla budynków ekologicznych.

W ramach linii GF3 dostępne są modele 16KM, 20KM i 25KM. Agregaty dają możliwość podłączenia do 24 jednostek wewnętrznych. 

 

Dowiedz się więcej